به روز شده در: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۶
وزیر بهداشت:
نمکی گفت: علمی‌ترین شیوه‌های مدیریت کرونا را با دستان بسته و چشمان باز با وجود همه فشار‌ها و تحریم‌ها داشتیم.
کد خبر: ۴۵۳۱۰۸
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲ - 26April 2021

ایران، درخشان‌ترین کشور در عرصه تولید واکسن کووید ۱۹/ علمی‌ترین شیوه مدیریت کرونا را با تحریم‌ها داشتیمبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سعید نمکی وزیر بهداشت امروز (دوشنبه) در مراسم بیست و سومین آیین پویش ره سلامت و آغاز مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا، اظهار داشت: اگر کشوری واکسن‌ساز شد بسیاری از فناوری‌های جدید را در اختیار دارد و ما از سرافرازترین کشور‌ها در این زمینه هستیم.

وی تاکید کرد: امروز ژنرال‌های عرصه تولید واکسن کار خود را کردند، ترمزی برای آن نیست و ایران، درخشان‌ترین کشور در عرصه تولید واکسن کووید ۱۹ در منطقه است.

نمکی با بیان اینکه امروز داوطلبان تزریق واکسن کرونا پاستور به دنیا نشان دادند که به این کار ایمان دارند، اظهار داشت: مرحله یک و دو واکسن کرونا پاستور را به دقت مطالعه کردم و واکسن بسیار خوبی است و این مراحل به خوبی انجام شده و با اطمینان خاطر اجازه اجرای مرحله سوم را دادم.

وی با بیان اینکه سخت‌ترین لحظات را در دوران کرونا بدلیل از دست دادن همکارانمان داشتیم، افزود: ما در روز‌های ابتدایی شیوع ویروس، کیت تشخیص کرونا نداشتیم و عده‌ای آن را از سازمان جهانی بهداشت آوردند تا اینکه از انستیتو پاستور خواستم تا کمک کردند و با کار شبانه روزی این کیت‌ها را ساختند.

نمکی اضافه کرد: ما یکی از ظریف‌ترین و علمی‌ترین شیوه‌های مدیریت کرونا را با دستان بسته و چشمان باز با وجود همه فشار‌ها و تحریم‌ها داشتیم.

در این مراسم نخستین واکسن مرحله سوم کارآزمایی بالینی کرونا پاستور به محمدمهدی گویا رییس اداره مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت و سپس علیرضا بیگلری رییس انستیتو پاستور تزریق شد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار