به روز شده در: ۰۴ تير ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۴
جانشین فرمانده ناجا:
سردار رضایی بر تشدید اقدامات مقابله‌ای با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: اقدامات و دستاورد‌های ایران در مبارزه با مواد مخدر جهان شمول است؛ حتی از عرضه یک گرم مواد مخدر غافل نمی‌شویم.
کد خبر: ۴۵۴۱۶۵
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰ - 02May 2021

تأکید پلیس بر تشدید اقدامات مقابله‌ای در مبارزه با مواد مخدر/ اقدامات و دستاورد‌های ایران در مبارزه با مواد مخدر جهان شمول است/به گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «قاسم رضایی» جانشین فرمانده ناجا در نود و دومین نشست کمیته مقابله با ورود و عرضه مواد مخدر که در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی برگزار شد، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم و پرچم دار مبارزه بی امان با مواد مخدر است، اظهار داشت: دستاورد‌های ایران در عرصه مقابله با مواد مخدر و روانگردان‌ها، جهان شمول است و در واقع ما با اقدامات مبارزه‌ای در این عرصه، تمام جهان را از پیامد‌ها و آسیب‌های مواد مخدر مصون می‌داریم.

کشف بیش از ۱هزار تن مواد مخدر طی سال گذشته

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه تشدید اقدامات مقابله‌ای با مواد مخدر از ماموریت‌های اولویت‌دار نیروی انتظامی در سال جاری است، با گریزی بر عزم جدی جمهوری اسلامی ایران در فرایند مقابله با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: کشف بیش از هزار تُن مواد مخدر در سال ۱۳۹۹محصول همکاری و هم افزایی همه دستگاه‌ها و نهاد‌های متولی در فرایند مقابله است؛ چنین دستاوردی از افتخارات نظام و کشوری است و بنده به سهم خود از همه عزیزانی که در تحقق این دستاورد و کشفیات نقش آفرینی کردند، قدردانی می‌کنم چرا که این دست ازاقدامات، جایگاه کشور را در میز‌های دیپلماسی جهانی ارتقاء داده و بر همگان روشن و مبرهن است که ما در خط مقدم مبارزه بی امان با مواد مخدر هستیم و بر این مهم می‌بالیم.

ادای احترام به مقام شامخ شهدای عرصه مبارزه با مواد مخدر

این مقام ارشد انتظامی با گریزی بر پیامد‌های مخرب تولید و توزیع مواد مخدر اشاره کرد و افزود: مجموعه نظام همواره قدردان مبارزان ایثارگر مواد مخدر است و لازم می‌دانم در اینجا بار دیگر یاد و خاطره همه شهدای گلگون کفن مبارزه با مواد مخدر را گرامی بدارم و ضمن ادای احترام به مقام شامخ این شهدا و خانواده هایشان، بر لزوم تکریم خانواده این عزیزان و رسیدگی بر اموراتشان تاکید کنم.

وظیفه داریم پاسخگوی مطالبات مردمی باشیم

وی با بیان اینکه امروز مقابله با قاچاق مواد مخدر و ساماندهی و جمع آوری معتادان متجاهر مطالبه جدی آحاد جامعه است، افزود: مردم عزیز صاحبان این نظام و انقلاب شکوهمند اسلامی هستند؛ ما وظیفه داریم انتظارات و مطالبات مردم را بشناسیم و به درستی، شفاف و قانونی به مطالباتشان پاسخ دهیم.

جانشین فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه تشدید اقدامات مقابله‌ای بایستی در زندگی مردم و جامعه بروز و ظهور داشته باشد و محصول دستاورد‌های دستگاه‌های مقابله‌ای عیان، مشهود و تاثیرگذار باشد، مطرح کرد: امروز، جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر و برخورد با خرده فروشان مواد مخدر مطالبه جدی مردم از پلیس است؛ نباید این انتظار به حق را به دلایلی، چون کمبود مراکز نگهداری معتادان متجاهر نادیده بگیریم؛ بررسی‌ها حاکی از آن است که بخش اعظمی از سارقان خرد و زورگیر‌ها از معتادان متجاهر می‌باشند؛ وجود معتادان متجاهر در جامعه نوعی ولنگاری آسیب زا را تلقی می‌شویم و ما باید با برخورد قاطع با خرده فروشان، اجازه ندهیم معتادان متجاهر چهره شهر‌ها و محلات را مخدوش کنند.

از عرضه یک گرم مواد مخدر غافل نشویم

وی تاکید کرد: در مبارزه با مواد مخدر و روانگردان‌ها بایستی همه دستگاه‌های مسئول، اقدامات «جهادی» و «انقلابی» انجام دهند؛ به گونه‌ای که تولید و یا توزیع حتی یک گرم مواد مخدر نباید از تیررس ما خارج شود.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به نقش اشراف اطلاعاتی در افزایش کشفیات مواد مخدر، شناسایی و دستگیری اعضای باند‌های قاچاق و خرده فروشان تصریح کرد: البته معتقدم تقویت هم افزایی و همکاری‌های دستگاه‌های متولی در این امر اعم از بسیج، سپاه، وزارت اطلاعات و ناجا می‌تواند دستاورد‌های مقابله‌ای ما را با مواد مخدر روز افزون کند.

تمرکز بر مرز‌های شرق و جنوب شرقی کشور

سردار رضایی با اشاره به همسایگی بزرگترین تولید کننده مواد مخدر با ایران بر لزوم تمرکز در مرز‌های شرق و جنوب شرقی کشور تاکید و بیان کرد: تلاش برای کاهش دسترسی به مواد مخدر بایستی به جد دنبال شود؛ در کنار این‌ها شناسایی و دستگیری سرشبکه‌های اصلی و همچنین خرده فروشان مواد مخدر بسیار حائز اهمیت است.

تدوین طرح جامع مبارزه با مواد مخدر

وی از تدوین طرح جامع مبارزه با مواد مخدر خبر داد و اظهار داشت: تدوین چنین طرح کلانی می‌تواند باعث شود که راهبردهایمان را عملیاتی کنیم؛ معتقدم که نگاه اعضای این کمیته در مبارزه با مواد مخدر باید راهبردی، کاربردی و عملیاتی باشد.

لزوم بسیج امکانات در میدان مقابله با مواد مخدر

سردار رضایی با بیان اینکه تشدید مبارزه با مواد مخدر بر ما «تکلیف» است، یاد آور شد: انتظار و مطالبه فرماندهی معظم کل قوا (مد ظله العالی) نیز تشدید اقدامات مقابله‌ای از شناسایی و دستگیری سرکرده باند‌های قاچاق مواد مخدر تا برخورد قاطع با خرده فروشان است؛ بایستی با بسیج امکانات و انسجام مدیریتی بتوانیم به تکلیف مان در این حوزه عمل کنیم.

وی با تاکید بر لزوم تناسب جرم و مجازات و رفع خلاء‌های قانونی در مسیر مبارزه با مواد مخدر با مروری بر مصوبات جلسات پیشین گفت: مصوبات جلسات پیشین بایستی بر مبنای زمان بندی مشخص اجرایی و گزارشات پیگیری‌ها در جلسات آتی اعمال شود.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار