به روز شده در: ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۳
معاون تعاون و امور ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد؛
پاکدل گفت: واگذاری خودرو به جانبازان واجد شرایط به‌صورت جدی در حال پیگیری است.
کد خبر: ۴۵۴۳۰۹
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۵ - 03May 2021

ابلاغ واگذاری خودرو به جانبازان واجد شرایطبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، «محمود پاکدل» معاون تعاون و امور ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران  با اشاره به دستور جهانگیری معاون اول رییس جمهور در مورد واگذاری خودرو به جانبازان واجد شرایط اظهار داشت: دستور معاون اول رییس جمهور به وزارت صمت جهت واگذاری خودرو به جانبازان واجد شرایط ابلاغ شده است. بنیاد شهید و امور ایثارگران در راستای این دستور تفاهم‌نامه‌هایی با وزارت صمت و دو خودروساز ایران‌خودرو و سایپا منعقد کرده که برابر توافقات انجام‌شده بنیاد شهید و امور ایثارگران اولویت‌های واگذاری خودرو به جانبازان و همچنین نوع خودرو را به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده است.

وی افزود: در راستای اجرای دستور معاون اول رییس جمهور نشست‌ها و تفاهم‌نامه‌هایی با سرپرستان وقت و وزیر صنعت، معدن و تجارت منعقد و مقررشده است واگذاری خودرو به جانبازان بالای ۵۰ درصد با اولویت جانبازان ۷۰ درصد و قطع نخاعی صورت گیرد. علاوه بر این دو خودروساز بزرگ کشور متعهد به واگذاری خودرو شده‌اند و نوع خودروی واگذاری نیز در صورت‌جلسات مربوطه مشخص‌شده است.

پاکدل با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای اجرای دستور واگذاری خودرو گفت: ازآنجاکه طبق قانون مسئولیت واگذاری خودرو در حیطه وظایف و اختیارات وزارت صنعت، معدن و تجارت است طی چند روز گذشته مهندس اوحدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با معاون اول رییس جمهور و وزیر صمت مجدداً جلساتی داشته‌اند که با دستور معاون اول رییس جمهور به وزیر صمت مقررشده است اقدام لازم به‌منظور اجرایی شدن این موضوع صورت پذیرد.

معاون تعاون و امور ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان با بیان اینکه در زمان تدوین بودجه ۱۴۰۰ پیگیری‌های جدی و مذاکره با نمایندگان مجلس شورای اسلامی به‌منظور تعیین محل تأمین منابع ماده ۴۵ توسط مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت گرفت، افزود: نمایندگان محترم مجلس با نگاهی دیگر؛ بند «ز» تبصره ۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ را به‌منظور فروش خودرو به جانبازان با تقسیط پنج ساله به تصویب رساندند. به‌این‌ترتیب ازآنجاکه هرگونه تغییر در این مصوبه نیازمند ارائه طرح توسط نمایندگان محترم و تصویب آن در مجلس شورای اسلامی است؛ لذا به‌منظور پیشگیری از هرگونه تأخیر، بنیاد شهید و امور ایثارگران دستور معاون محترم رییس جمهور به وزیر صمت برای تأمین خودروی جانبازان را در اولویت کاری قرار داد که امیدواریم این مهم در آینده نزدیک محقق شود.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار