به روز شده در: ۰۴ تير ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۵
عضو مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس:
قادری گفت: سیاستمداران کاخ سفید نمی‌توانند از ابزار تحریم برای فشار به ایران استفاده کنند، زیرا دست کشورمان برای پیشبرد اهدافش بسته نیست.
کد خبر: ۴۵۴۳۴۳
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۳ - 03May 2021

اعمال تحریم با طرح موضوع مذاکره سنخیت ندارد/ سیاست فشار حداکثری کاخ سفید شکست خورده است

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «جعفر قادری» عضو مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس در گفت‌وگویی در خصوص اهداف پشت پرده جریمه ۴۳۵ هزار دلاری شرکت آمریکایی به اتهام نقض تحریم‌های ایران همزمان با دور جدید مذاکرات هسته‌ای اظهار داشت: کاخ سفید همواره ادعای صداقت می‌کنند، اما همواره از ابزار تحریم و ایجاد محدودیت علیه کشور‌ها استفاده می‌کنند تا سیاست‌هایشان محقق شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در واقع سیاستمداران آمریکایی‌ها در زمان‌های مختلف تلاش کردند تحریم‌هایی با موضوعات گوناگون مانند موشکی، حقوق بشری، هسته‌ای، مسائل منطقه‌ای، اقتصادی و ... علیه کشورمان اعمال کنند تا منافعشان تأمین شود.

وی با اشاره به اینکه اکنون جمهوری اسلامی ایران در شرایطی قرار دارد که به‌راحتی می‌تواند روابط اقتصادی خوبی با کشور‌هایی مانند چین داشته باشد، ادامه داد: ارتقاء سطح روابط ایران با کشور‌های دیگر برای غربی‌ها خصوصاً آمریکایی‌ها ناخوشایند است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه آمریکایی‌ها صحبت از مذاکره برای بازگشت به برجام تأکید دارند، اما در واقعیت طور دیگری رفتار می‌کنند، افزود: به عبارتی سیاستمداران کاخ سفید نمی‌توانند از ابزار تحریم برای فشار به ایران استفاده کنند، زیرا دست کشورمان برای پیشبرد اهدافش بسته نیست.

عضو مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در واقع زمان اعمال فشار حداکثری گذشته است لذا اکنون کشور‌های غربی باید در اجرای سیاست‌هایشان نسبت به ایران بازنگری کنند.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار