به روز شده در: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷
مدیرکل حفظ آثار و دفاع مقدس سمنان:
سرهنگ «سلامی» گفت: توجه ویژه به استفاده بهینه از فضای مجازی در نشر ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت، ایثار، جهاد و شهادت از دیگر تأکیدات در برگزاری برنامه‌ها در حوزه دفاع مقدس است.
کد خبر: ۴۵۴۷۷۴
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲ - 06May 2021
استفاده از فضای مجازی در نشر و ترویج ارزش‌های دفاع مقدسبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از سمنان، سرهنگ «محمدحسن سلامی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان در دیدار با «رضا نقدی» رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان، ضمن قدردانی از زحمات این دانشگاه در خصوص بزرگداشت چهلمین سال دفاع مقدس در استان سمنان اظهار داشت: از تلاش دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران شاهرود در ساخت یادمان شهدای گمنام سپاسگزاریم و انتظار داریم، ادامه همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف با موضوع ایثار، شهادت و دفاع مقدس با همکاری دو مجموعه انجام شود.
 
وی گفت: دانشگاه به عنوان مرکز علم و فرهنگ مسئول تبیین و ترویج ارزش‌های دفاع مقدس است و کار فرهنگی در دانشگاه باید اثربخش و نتیجه‌ساز باشد، باید با برنامه‌ریزی فرهنگی صحیح و مناسب ارزش‌های دفاع مقدس به عنوان یک الگوی منسجم در دانشگاه ترویج شود.
 
سلامی ادامه داد: آشنا کردن دانشجویان با فرهنگ دفاع مقدس، ادای دین است به ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس، که ما وظیفه داریم آن را به نحوه احسن به جوانان و دانشجویان انتقال دهیم.
 
وی افزود: ابلاغیه برنامه‌های گرامی داشت مناسبت‌های شاخص دفاع مقدس و مقاومت در سال ۱۴۰۰ با هدف حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ولایت مداری، مقاومت، ایثار، جهاد، شهادت و خودباوری دینی و ملی صادر و برای دستگاه‌های متولی فرهنگی، هنری، خدماتی و اجرایی ارسال شده است.
 
وی با اشاره به برگزاری هفت هزار فعالیت در بزرگداشت چهلمین سال دفاع مقدس استان سمنان گفت: ۴۰ مناسبت دفاع مقدس و مقاومت در سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار گرفته است و پیش‌بینی می‌شود در سال جاری بیش از سه هزار فعالیت و برنامه در استان برنامه‌ریزی و اجرا شود که موضوع تمامی آن‌ها دفاع مقدس، شهدا، فرهنگ ایثار و شهادت و… است.
 
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارز شهای دفاع مقدس استان سمنان بیان داشت: توجه ویژه به استفاده بهینه از فضای مجازی در نشر ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت، ایثار، جهاد و شهادت از دیگر تأکیدات در برگزاری برنامه‌ها در حوزه دفاع مقدس است.
 
وی گفت: باغ‌موزه و مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان سمنان نقش مهمی در نشر ارزش‌های دوران دفاع مقدس دارد و باید نسل آینده را با حماسه‌ها و مجاهدت‌های آن دوران آشنا کرد.
 
سلامی با بیان اینکه مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان سمنان تا پایان سال ۱۴۰۰، پنج گالری فرهنگی و هنری احداث و تجهیز می‌شود، بیان کرد: مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان سمنان با پیشرفت ۹۰ درصدی وارد فاز موزه آرایی شده است و در این راستا می‌توانیم از ظرفیت فنی دانشگاه و دانشجویان در حوزه موزه و محتوا استفاده کنیم.
 
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سمنان در خصوص اهمیت تدریس درس آشنایی با دفاع مقدس در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اظهار داشت: تدریس این درس در مراکز آموزش عالی از اهمیت خاصی برخوردار است چرا که نسل جوان و دانشجویان ما باید با گذشته افتخارآمیز این کشور آشنا خواهد شد و انتظار داریم در چهار مرکز آموزشی تحت پوشش دانشگاه فنی حرفه‌ای استان سمنان روند افزایشی کلاس‌های را در سال جاری داشته باشیم.
 
وی با بیان این که دانشگاهیان به ویژه اعضای هیات علمی و استادان رسالت مهمی را عهده‌دار هستند خاطر نشان کرد: همه ما وظیفه داریم دستاورد‌ها و نتایج دوران دفاع مقدس را به جوانان به خصوص دانشجویان انتقال دهیم.
 
در این دیدار مقرر شد که استفاده از ظرفیت استادان و دانشجویان در تدوین مقالات و پایان نامه‌های دانشجویی، حمایت مالی و معنوی اداره کل از طرح‌های پژوهشی دانشجویان با موضوع دفاع مقدس، تهیه و تولید دو انیمیشین و دو موشن گرافی توسط تیم دانشجویی دانشگاه با موضوع معرفی شهدای استان، استفاده از ظرفیت علمی و فنی دانشگاه در مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان سمنان، برگزاری مسابقات فرهنگی در مناسبت‌های دفاع مقدس، حضور راویان دفاع مقدس در برنامه‌های فرهنگی دانشگاه، برگزاری دوره آموزش مجازی علوم و معارف دفاع مقدس ویژه کارکنان و استادان و اعضای هیئت علمی دانشگاه، جمع آوری خاطرات و اسناد رزمندگان چهار مرکز آموزشی به جهت تدوین و چاپ کتاب، برگزاری نشست‌های تخصصی دفاع مقدس به صورت مجازی ویژه کارکنان و دانشجویان، برگزاری مسابقات کتابخوانی با موضوع دفاع مقدس به صورت مجازی، برگزاری برنامه‌ها ها ونشست‌هایی با موضوع زن و دفاع مقدس در دو دانشگاه فنی دختران شاهرود و سمنان، استفاده از ظرفیت دانشجویان در اهداف و ماموریت‌های مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان سمنان مورد عنایت و توجه دو مجموعه قرار گیرد.
 
انتهای پیام/
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار