به روز شده در: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۹
رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا تشریح کرد؛
سرهنگ امینی بر ضرورت ایجاد مانع برای سارقان خودرو تاکید کرد و از هموطنان خواست توجه بیشتری به رعایت نکات ایمنی به‌ویژه در زمان ترک خودرو داشته باشند.
کد خبر: ۴۵۶۴۵۲
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۶ - 15May 2021

چگونگی ایجاد مانع برای سارقان خودروبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سرهنگ «شهاب امینی» رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا با اشاره به شناسایی و دستگیری اعضای چند باند حرفه‌ای سرقت خودرو توسط کارآگاهان پلیس آگاهی سراسر کشور، اظهار داشت: بررسی‌های پلیسی نشان می‌دهد حتی حرفه‌ای‌ترین سارقان هم به دنبال سرقت‌های کم‌دردسر و راحت بوده و به ندرت سراغ خودرو‌هایی می‌روند که موارد ایمنی در آن‌ها به خوبی مورد توجه قرار گرفته است.

وی در ادامه، افزایش ریسک سرقت خودرو برای سارقان از طریق استفاده حداکثری از تجهیزات ایمنی کمکی (دزدگیر، قفل پدال، سوئیچ مخفی، قفل رینگ، قفل کاپوت و...) به خصوص در خودرو‌های تولید سنوات قبل را با اهمیت توصیف و بر ضرورت پرهیز از رها کردن خودرو در مکان‌های خلوت، تاریک و کم‌تردد تاکید کرد.

این مقام انتظامی همچنین به کمبود پارکینگ‌های عمومی در معابر و مراکز خرید نیز اشاره و خاطرنشان کرد: اگرچه اقدامات مناسبی از سوی شهرداری‌ها و بخش خصوصی برای افزایش تعداد پارکینگ‌های عمومی در سال‌های اخیر صورت گرفته، اما توسعه این امر و ارتقای فرهنگ استفاده از پارکینگ (عمومی و اختصاصی)، گام مهمی در کاهش وقوع سرقت در جامعه به شمار می‌رود.

سرهنگ امینی در پایان از هم‌میهنان خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک (پرسه زدن افراد ناشناس اطراف خودرو‌های پارک شده و...)، مراتب را در اسرع وقت با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در میان بگذارند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها