به روز شده در: ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۹
امام جمعه شهرستان «میبد»:
آیت‌الله «اعرافی» توجه به اقتصاد مقاومتی را به‌عنوان یک نظریه مطرح کرد و گفت: در نظام اسلامی نیاز به فهم جامع این طرح و پیاده‌سازی آن به‌صورت دقیق وجود دارد.
کد خبر: ۴۵۹۰۹۹
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۳ - 27May 2021

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یزد، آیت‌الله «علیرضا اعرافی» امام‌جمعه شهرستان «میبد»، پیش از ظهر امروز (پنج‌شنبه) در سی و هشتمین نشست ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که به میزبانی این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: رویکرد دستگاه قضا در جهت حمایت از تولید، رویکرد ارزشمندی است که باید مورد حمایت قرار گیرد.

وی توجه به اقتصاد مقاومتی را به‌عنوان یک نظریه مطرح کرد و افزود: در برخی نقاط عالم اهتمام به اقتصاد مقاومتی صورت گرفته و نتیجه نیز حاصل شده است و در نظام اسلامی نیاز به فهم جامع این طرح و پیاده‌سازی آن به‌صورت دقیق وجود دارد.

رئیس حوزه‌های علمیه کشور گفت: ایران در مواردی از گردونه اقدامات علمی و صنعتی در دنیا عقب است و باید حتی اگر شرایط تحریم و مشکلات هم نباشد به‌عنوان یک کشور در حال پیشرفت به اقتصاد مقاومتی پایبند باشد.

آیت‌الله اعرافی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی در دنیا یک تحول بنیادین در عرصه‌های مختلف است، که بر اقتصاد دانش بنیان اهتمام دارد و بر رفع ضعف صنعت و کم توجهی به کار و سرمایه‌گذاری علمی تأکید دارد.

وی با بیان این‌که باید در کنار فناوری سخت، به بحث فناوری نرم صنایع هم اهتمام جدی صورت گیرد، تأکید کرد: در حرکت اقتصاد مقاومتی باید به دنبال پشتیبانی و برداشت موانع از مسیر تولید، سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی بود.

امام جمعه میبد خاطرنشان کرد: این استان ظرفیت دارد که اقتصاد مقاومتی را در طرح‌های بالاتری دنبال و از مرز‌های موجود عبور کند و به‌سمت صنایع برتر و پاک‌تر حرکت کند.

آیت‌الله اعرافی گفت: یک سری اسناد بالا دستی در حوزه اقتصاد در کشور وجود دارد؛ لذا استان یزد هم باید برای خود مطابق با آن اسناد برش استانی و شهرستانی ایجاد کند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها