به روز شده در: ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۷
حضور حداکثری، اقتدار ملی/ دهشیری:
رئیس کل دادگستری استان یزد، حضور در انتخابات را تکلیف شرعی، اخلاقی و اجتماعی هر ایرانی دانست و گفت: اراده مردم سرنوشت کشور را برای چهار سال آینده تعیین می‌کند.
کد خبر: ۴۶۰۱۰۲
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۲ - 02June 2021

به گزارش دفاع‌پرس از یزد، «غلامعلی دهشیری» رئیس کل دادگستری استان یزد در نشست شورای معاونین دادگستری استان یزد، اظهار داشت: انتخابات از ارکان مهم حاکمیت دینی و یک اصل بدیهی در نظام‌های مبتنی بر اراده و آراء مردم است که باید با حضور هوشمندانه مردم پای صندوق‌های رأی به انتخاب اصلح منجر شود.

وی موضوع انتخابات در کشور را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داد و گفت: انتخابات از بُعد سیاسی نشانه آگاهی، شور و شعور سیاسی مردم و تعلق خاطر آنان به سرنوشت خود، کشور و جامعه است که در حماسه حضور متجلی می‌شود.

این مقام قضایی انتخابات را از بُعد ملی نیز حائز اهمیت ذکر کرد و بیان داشت: استحکام نظام، اقتدار ملی، شوکت سیاسی این کشور با اراده مردم گره خورده است که در پای صندوق‌های رأی به نمایش گذاشته می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان یزد، یکی دیکر از ابعاد مهم انتخابات را تأثیر بر امور اقتصادی و معیشتی دانست و افزود: برنامه ریزی بر ظرفیت‌های داخلی، بی اثر کردن تحریم‌های ظالمانه و بازگرداندن اقتدار نظام در پیوند‌های بین المللی همه از ارکان مهم کشور است که به انتخاب اصلح با اراده مردم بستگی دارد.

وی از انتخابات به عنوان تکلیف شرعی، اخلاقی و اجتماعی هر ایرانی یاد کرد و گفت: به لحاظ اثر گذاری هر رأی بر انتخاب یک فرد اصلح که بتواند مشکلات مردم را مرتفع و چرخ اشتغال و تولید را به گردش درآورده و تنگنا‌های معیشتی را کاهش دهد، هر فرد در برابر کل مردم مسئول است.

دهشیری به اقبال مردم به سمت فضای مجازی اشاره کرد و ابراز داشت: برخی با استفاده از فضای مجازی، تحریم انتخابات را کلید زده اند تا قهر مردم از صندوق‌های رأی را نمایش دهند و این درحالی است که نارضایتی مردم از ناکارآمدی، مشکلات اقتصادی و تنگنا‌های معیشتی است که در سنوات اخیر حاکم شده است.

وی خاطرنشان کرد: رفع مشکلات کشور نیازمند یک مدیریت و عزم جدی و تفکر انقلابی است که با استفاده از ظرفیت‌های بی بدیل این کشور، آرامش، توسعه و رونق را برای مردم این سرزمین به ارمغان بیاورد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها