به روز شده در: ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۰
یادداشت/ محمد رضا قاسمی نیا
صراط مستقیم انقلاب اسلامی برگرفته از رهنمود‌های قرآن و اهل بیت (ع) بوده و گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) احیاء ارزش‌های الهی است.
کد خبر: ۴۶۰۳۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰ - 03June 2021

گرامیداشت یاد امام خمینی (ره) احیاء ارزش‌های الهی استگروه استان‌های دفاع‌پرس-«محمدرضا قاسمی نیا» معاون سوادآموزی استان قم؛ سخن امام، راه امام، برای همیشه ماندگار است. پیروان و عاشقان و مریدان مکتب امام باید نهایت خدمتگزاری بی منت به مردم را با روحیه و مدیریت جهادی همت خود بدانند چرا که آن امام عزیز در وصیت نامه سیاسی الهی اش خود را خدمتگزار می‌دانست.

صراط مستقیم انقلاب اسلامی امام خمینی برگرفته از آیات نورانی قرآن کریم واهل بیت علیهم السلام بوده و گرامیداشت یاد و نام ایشان از شعائر و ارزش‌های الهی است. قلب، گوش، چشم، زبان، قدم، رفتار و قیام بنیانگذار جمهوری اسلامی برای خدا و پیاده کردن احکام الهی بود.

حضرت امام خمینی (ره) به حبل الهی تمسک و اعتقاد داشت و عبد خدا بود، چون باور داشت که خداوند متعال بهترین مولا و بهترین یا و یاور است. امام عظیم الشأن ما از زمره صالحین و مصلحین و مومنین و صابرین و از مخبتین درگاه الهی و مهاجرین فی سبیل الله بود و رسیدن به محبوب، رزق نیکو و پاداشی شایسته او می‌باشد.

امام خمینی حقیقتاً از مظاهر اولواالالباب و مصداق آیه ۴۱ سوره طه بود. خداوند متعال فرمود: من تو را برای خودم ساختم. و، چون برای او بود و تهذیب نفس داشت درهمه دل‌ها و قلوب حضور و نفوذ کرد و از مرز‌های جغرافیایی و همه رنگ‌ها و زبان‌ها عبور کرد.

بنیانگذار جمهوری اسلامی رسیدن به محبوب حقیقی و فلاح و فوز عظیم و کبیر خداوند را خواستار بود و با دلی آرام و روحی شاد وضمیری امیدوار از این عالم رخت بربست.

در زمانی که عده و عُده‌ای نداشت با توکل و ایمان راسخ و اخلاص کامل و امید به امداد‌های غیبی برای خداوند و یاری دین الهی قیام کرد و همان شد که میلیون‌ها دل و جان را همراه خود کرد، چون معتقد به نصرت خداوند متعال بود.

مردم داری و مردم باوری با رنگ الهی و امید به نیرو‌ها و سرمایه‌های درون کشور به ویژه جوانان و پابرهنگان و محرومان و مستضعفان مرام و مشی صادقانه امام بود.

ایجاد هویت و باور حقیقی به مردم و جامعه و اعتماد به تحقق شعار ما می‌توانیم، ساده زیستی و صداقت و دوری از اسراف و تجملات و اشرافی گری و پرهیز از بیت المال در زندگی شخصی و همراهی با طبقه محروم جامعه، از درس‌های آموختنی زندگی بی آلایش امام دل هاست که سیره ساده زیستی ایشان در دوران حضور در قم و نجف اشرف و زندگی در جماران شاهد بر این گفتار می‌باشد.

یاری رسانی و امداد به مظلومان و ستمدیدگان ومستضعفان جهان و امت‌های مسلمان و منادی وحدت و همبستگی و هم دلی از اصول انسانی و اساسی و حیاتی امام خمینی می‌باشد.

احیای اصل ولایت مطلقه فقیه، تشکیل بسیج و سپاه پاسداران، جهادسازندگی، کمیته امداد، نهضت سوادآموزی و نهاد‌های فرهنگی، علمی، امدادی و خدماتی دیگر از ابتکارات امام خمینی کبیر می‌باشد که هرکدام منشأ اثرات وبرکات ماندگار هستند.

مدیریت و رهبری امام خمینی چه در دوران پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و پیش از آن و چه در زمان هشت سال دفاع مقدس تا آخرین لحظه حیاتشان برای تمام ما و آیندگان درس است.

رهبر عزیز و حکیم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای در اهمیت عمل به درس‌های بی شمار از رفتار حضرت امام خمینی کبیر می‌فرمایند: جسم امام از میان ما رفته است اما، راه امام زنده است، نفس امام هم وجود دارد.

نام امام گره گشا است، علاوه بر این که اصول امام تمام نشدنی و کهنه نشدنی است، این‌ها وجود دارد؛ بنابراین شعار عدالت اجتماعی و اقتصادی، شعار استقلال، شعار آزادی، شعار مردم سالاری، شعار جدا شدن از چنبره و جاذبه قدرت آمریکا و قدرت‌های جهانی، امروز هم برای مردم ما و جوان‌های ما جذاب است.

بزرگترین درسی که امام بزرگوار به ما داد، روحیه و ذهن و عمل انقلابی است؛ این را باید فراموش نکنیم. امام میراث فرهنگی نیست؛ بعضی به امام به چشم میراث فرهنگی نگاه می‌کنند. امام زنده است، امام، امام ما است؛ امام، پیشوای ما است، امام، در مقابل ما است. جسم امام نیست، اما سخن امام و راه امام و فکر امام و نفس امام زنده است؛ با این چشم به امام نگاه کنید و از او بیاموزید.

همه ما امروز به روحیه انقلابی، به مشی انقلابی، به شعار انقلابی، به اصول و مبانی انقلاب امام بزرگوارمان نیازمندیم؛ انقلابیگری را با عنوان افراطی گری و مانند این حرفها، نفی نکنیم؛ انقلابیگری، نیاز امروز کشور است. این همان درسی است که امام بزرگوار به ما داد و از این درس باید استفاده کنیم.

ان شاءالله از راه و سخنان سعادت بخش حضرت امام خمینی (ره) و منظومه فکری و اعتقادی و رفتاری ایشان در تمام مراحل و ابعاد زندگی که زمینه ساز ظهور دولت کریمه حضرت ولیعصر امام زمان (عج) است بیاموزیم و زنده نگه داریم و با پیروی و اطاعت از ولایت فقیه و دستورات و فرامین رهبر عزیز و حکیم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای در صراط مستقیم و راه روشن انقلاب اسلامی که همان راه و سخن و هدف امام خمینی می‌باشد بمانیم.

و ان شاءالله مردم و مسئولان بتوانند برای تغییر و تحول فردی و اجتماعی و قوی ساختن ایران عزیز و بقای انقلاب اسلامی و حفظ دستاورد‌های آن و مجاهدت شهیدان عزیز مانند حاج قاسم سلیمانی و فداکاری ایثارگران از اندیشه‌های ماندگار و ناب امام خمینی (ره) در ابعاد اخلاقی، اجتماعی، تربیتی، فرهنگی، سیاسی، دفاعی و جهادی، اصولی، فقهی، فلسفی، عرفانی، قرآنی و تفسیری و حدیث بهره ببرند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها