به روز شده در: ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۱
نایب رئیس فراکسیون نیرو‌های مردمی انقلاب در مجلس:
میرتاج‌الدینی گفت: تحقق دیپلماسی پارلمانی می‌تواند زمینه ساز توسعه روابط میان دولت‌ها باشد.
کد خبر: ۴۶۰۷۹۱
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۸ - 07June 2021

سیاست چندجانبه گرایی دولت‌ها، سبب منزوی شدن آمریکا شده است

به گزارش گروه‌های سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «سید محمدرضا میرتاج‌الدینی» نایب رئیس فراکسیون نیرو‌های مردمی انقلاب در مجلس در گفت‌وگویی در خصوص اهمیت تحقق دیپلماسی پارلمانی، اظهار داشت: نمایندگان مجالس کشور‌های مختلف می‌توانند زمینه ساز توسعه روابط میان دولت‌ها باشند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: در واقع محدودیت‌های پارلمان‌ها کمتر از دولت‌ها است لذا این مجموعه‌ها می‌توانند بر اساس اشتراکات و ظرفیت‌ها اقدام به گفتمان سازی کنند.

وی با اشاره به اینکه امروزه مجالس کشور‌های مختلف می‌توانند از طریق تشکیل مجامع بین‌المللی بسیاری از دغدغه‌های ملت‌هایشان را دنبال کنند، ادامه داد: به عبارتی امروزه مسائلی مانند تحریم و تجاوز به سرزمین‌ها از سوی برخی کشور‌ها صورت می‌گیرد و این مهم در حالی است که نمایندگان ملت‌ها می‌توانند با ایجاد اجماع بین‌المللی از تکرار چنین مواردی جلوگیری کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه امروزه همکاری‌های بین‌المللی راهکار غلبه بر چالش‌های بزرگ محسوب می‌شود که در این راستا دیپلماسی پارلمانی می‌تواند ابزار خوبی بشمار رود، افزود: در واقع شکل گیری اجماع از سوی پارلمان‌ها نسبت به مسائل مختلف می‌تواند انحصارطلبی را از بین ببرد.

نایب رئیس فراکسیون نیرو‌های مردمی انقلاب در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به‌عنوان مثال امروزه مسئله تجاوز به سرزمین‌های اشغالی فلسطین از سوی پارلمان‌های مختلف در حال پیگیری است و بر اساس این روند رژیم صهیونیستی با فشار افکار عمومی مواجه شد.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار