به روز شده در: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۶
مقاله رای‌الیوم درباره سخنرانی روز گذشته سید حسن نصرالله؛
امید و آمال بسیاری از محافل سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی و متحدان عرب آن‌ها با سخنرانی تلویزیونی دبیر کل حزب الله لبنان که در آن سید حسن در کمال سلامت ظاهر شد، ناامید شد.
کد خبر: ۴۶۱۱۰۹
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۰ - 09June 2021

چرا سخنرانی سید حسن نصرالله اسرائیلی‌ها را ناامید کرد؟به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، رای الیوم در مطلبی با اشاره به سخنرانی روز گذشته سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان اظهار داشت: امید و آمال بسیاری از محافل سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی و متحدان عرب آن‌ها با سخنرانی تلویزیونی ویژه مراسم تاسیس سی‌امین سالروز شبکه المنار که در آن سید حسن در کمال سلامت ظاهر شد، ناامید شد به طوری که وی در طول سخنرانی یک ساعت و چند دقیقه خود سرفه نکرد، تنها یکبار سرفه کرد که با شوخی و لبخند آن‌را یک سرفه معمولی دانست.

این رسانه نوشت: سید حسن نصرالله در دو سخنرانی اخیر خود به رغم داشتن حساسیت فصلی با شجاعت ظاهر شد و در سالروز پیروزی مقاومت در ۲۵ ماه می (سه شنبه چهار خرداد) در حالی که در تمام مدت سرفه می‌کرد، با اصرار به سخنرانی پرداخت، زیرا ۲۵ ماه می‌ هر ساله یادآور شکست رژیم صهیونیستی و آزادسازی جنوب لبنان از تسلط صهیونیست‌ها و فروپاشی آنچه کمربند امنیتی نامیده می‌شد، است.

رای الیوم نوشت: محافل رژیم صهیونیستی همواره به سخنرانی‌های سید حسن نصرالله اهتمام ویژه‌ای دارند. آن‌ها به تجزیه و تحلیل مواضع و اطلاعاتی که در این سخنرانی‌ها مطرح می‌شود، می‌پردازند، اما اهتمام آن‌ها به سخنرانی روز سه شنبه دبیر کل حزب الله لبنان بیش از معمول بود.

محافل رژیم صهیونیستی همواره به سخنرانی‌های سید حسن نصرالله اهتمام ویژه‌ای دارند. آن‌ها به تجزیه و تحلیل مواضع و اطلاعاتی که در این سخنرانی‌ها مطرح می‌شود، می‌پردازند، اما اهتمام آن‌ها به سخنرانی روز سه شنبه دبیر کل حزب الله لبنان بیش از معمول بود، زیرا درباره سلامتی نصرالله افراط کردند.

این رسانه آورده است: لبخند مجدداً به صورت سید حسن نصرالله که رنگ پریده نبود، بازگشت و وی از دوستداران تشکر کرد و به تحلیل اوضاع عربی و بین المللی و داخلی پرداخت و از شکست این محاصره در صورتی که عجز عمدی دولت لبنان ادامه داشته باشد، خبر داد.

رای الیوم در ادامه به محور‌های اساسی سخنرانی دبیر کل حزب الله لبنان پرداخت و اعلام کرد: سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان بر سه موضوع تمرکز کرد؛ نخست، هشدار درباره هرگونه ماجراجویی از سوی بنیامین نتانیاهو بحران زده و کینه توز و احمق درباره شعله ور کردن فتیله جنگ به منظور ممانعت از خروجش از قدرت و ضرورت آماده بودن برای همه احتمالات.

دوم، اختصاص بخش زیادی از سخنرانی به جنگ یمن و همسویی آمریکا با جنگ افروزان یمن برای طولانی کردن آن و تمجید دبیر کل حزب الله از پایداری سران و مردم یمن و عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن که در کنار مقاومت فلسطین قرار گرفت و هشدار درباره افتادن در دام آمریکا که قصد بازارگرمی آنرا دارند تحت عنوان آتش بس بدون رفع محاصره و بدون پایان دادن رنج یمنی ها.

سوم، تاکید وی بر عزم فلسطینی‌ها برای حمایت از قدس و مقدسات با جانفشانی و تاکید دبیر کل حزب الله بر لزوم حمایت اعراب و مسلمانان از فلسطینی‌ها و اینکه از نگاه نصرالله مبارزه فلسطینی‌ها در واقع دفاع از عرب و کرامت و مقدسات امت اسلامی است.

این رسانه در ادامه می‌نویسد: سید حسن نصرالله در سخنرانی روز ۲۵ ماه مه گذشته تاکید کرد که هرگونه وارد شدن گزندی به قدس و مقدسات مسیحی و اسلامی به جنگ منطقه‌ای منجر خواهد شد و اینکه حزب الله تماشاگر نخواهد بود و آنرا در سخنرانی روز سه شنبه به شکل روشن‌تر بیان کرد و گفت: همچنان در آرزوی آن هستم که دسته جمعی در مسجد الاقصی نماز برپا داریم.

رای الیوم در پایان نوشت: پس از پیروزی مقاومت فلسطین در غزه این آرزو دست یافتنی‌تر از هر زمان دیگری شده است.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار