به روز شده در: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۶
سخنگوی طالبان خبر داد؛
سخنگوی طالبان از برگزاری دور جدید مذاکرات صلح افغانستان در دوحه پایتخت قطر خبر داد.
کد خبر: ۴۶۱۱۴۵
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۲ - 09June 2021

مذاکرات صلح افغانستان در دوحه برگزار شدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، دُور جدید مذاکرات صلح میان طالبان و دولت افغانستان در دوحه، پایتخت قطر برگزار شد.

بر اساس این گزارش، «سهیل شاهین» سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که سران هر دو گروه در راستای انجام مذاکرات، روز گذشته در دوحه با یکدیگر دیدار کرده‌اند.

سخنگوی طالبان در این باره گفت: آن‌ها درباره موضوعات دستور کار و تسریع در فرآیند مذاکرات (صلح) افغانستان و دستیابی به تفاهم دوجانبه در این خصوص با یکدیگر گفتگو کردند.

این مذاکرات نخستین گردهمایی دو طرف از اواسط ماه مه به این سو و اعلام رسمی آمریکا مبنی بر خروج نیرو‌های نظامی خود از خاک افغانستان از تاریخ ۱۱ سپتامبر سال جاری میلادی محسوب می‌شود.

در همین راستا، «محمدنعیم»، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر نیز در توییتی نوشته است که در این نشست در مورد تسریع روند مذاکرات و موضوعات مربوط به دستور کار آن، میان دو طرف تفاهم تفاهم حاصل شده است.

این در حالیست که «زلمای خلیل زاد» نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان روز جمعه هفته گذشته در رأس هیأتی عازم افغانستان، قطر و منطقه شد.

این هیأت نمایندگی قرار است در کابل با دولت افغانستان، سایر رهبران سیاسی و نمایندگان جامعه مدنی از جمله گروه‌های مدافع حقوق زنان برای شنیدن دیدگاه‌های آنان درباره روند صلح دیدار کند.

هیأت نمایندگی ایالات متحده قرار است در این دیدار‌ها بر حمایت پیوسته واشنگتن از توسعه افغانستان و حل و فصل سیاسی که به جنگ داخلی این کشور پایان دهد، تأکید کند.

طبق بیانیه وزارت خارجه آمریکا، خلیل زاد در دوحه، پایتخت قطر به تشویق دو طرف برای حرکت به سمت یک راه حل سیاسی که از دستاورد‌های دو دهه اخیر حراست کند، ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار