به روز شده در: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۹
امام جمعه خرم آباد:
حجت‌الاسلام شاهرخی گفت: انتخابات ۲۸ خرداد ماه یک آزمون بزرگ برای ملت ایران و استان لرستان جهت حرکت به سمت تغییر و تحول است.
کد خبر: ۴۶۱۳۸۳
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰ - 11June 2021

انتخابات 28 خرداد یک آزمون بزرگ جهت حرکت به سمت تغییر و تحول استبه گزارش دفاع‌پرس از  خرم‌آباد،  حجت الاسلام والمسلمین «سید احمد رضا شاهرخی» امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر خرم‌آباد که در مصلی الغدیر برگزار شد، با اشاره به اهمیت تقوا اظهار داشت: امیرالمومنین (ع) در وصیت به  پسرش امام حسن (ع) فرمودند  پسرم بدان که در میان  محبوب‌ترین چیزهایی که به تو وصیت کردم، تمسک جویی به تقوا و پرهیزگاری است.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو افزود: در جمهوری اسلامی مردم سالاری دینی که جلوه آن مشارکت  سیاسی و شرکت در انتخابات است از مولفه‌های  بسیار مهم است، هر نظامی برای بقا و تداوم خود نیازمند ارتباط و رابطه مطلوب با محیط پیرامون خودش است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه چنانچه نظامی نتواند ارتباط  مطلوب با مردم داشته باشد دشمنان فاصله بین مردم و نظام را  پر می‌کنند عنوان کرد: در جمهوری اسلامی چنانچه بین مردم و نظام فاصله ایجاد شود دشمنان این فاصله را پر می‌کنند اینکه امام  راحل فرمودند میزان رای ملت است  به این دلیل بود که  بین نظام و مردم فاصله ایجاد نشود.

وی بیان کرد:  این روزها شاهد هستیم که  نظام سلطه در افغانستان،عراق، سوریه، لیبی، یمن و فلسطین طی دو قرن اخیر چه جنایت‌هایی را انجام داده که این  به دلیل جدایی بین نظام و مردم این کشورها بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین  شاهرخی گفت: تاکید بر  حضور در انتخابات مهم است ولی  مهمتر این است که  مسئولان خود را  خادم و زیر دست مردم نه آقا و مالک بدانند.

وی تصریح کرد:  اینکه پرسیده می‌شود دلیل شما برای اینکه می‌گویید اگر مردم پای صندوق نروند دشمنان به مردم و کشور ضربه می‌زنند چیست؟ در جواب می‌گوییم آمریکا، انگلیس، فرانسه، رژیم اشغالگر قدس، منافقان، سلطنت طلبان و بد خواهان ملت ایران می‌گویند پای صندوق‌های رأی نروید و قصد دارند فاصله بین مردم و نظام را پر کنند.

امام جمعه خرم‌آباد خاطر نشان کرد: کسانی می‌گویند پای صندوق‌های رای نروید که ما را از وجود شهیدان محروم و داغ فرزند بر دل پدر و مادران شهدا گذاشتند و به ملت، سرزمین و ارکان نظام آسیب برسانند البته این خواب آنها تعبیر نمی‌شود.

وی اظهار داشت: مردم از نظر شرعی موظف به انتخاب  بهترین در ریاست جمهوری و بهترین‌ها در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا هستند و چنانچه با  تحقیق فرد اصلح را انتخاب فعل ثوابی را  انجام داده است.

حجت الاسلام والمسلمین  شاهرخی افزود: توسل به دروغ و وعده‌های ناشدنی، تظاهر، ظاهر فریبی  و توافق‌های پشت پرده  از طرف کاندیدا ریاست جمهوری و داوطلبان شورای شهر و روستا حرام و عاقبت آن بدبختی است در همین  باید مراقب باشیم کسی یا کسانی را انتخاب  کنیم که هر چقدر به او نزدیکتر می‌شویم اعتقاد و اعتماد ما به اسلام و انقلاب بیشتر شود

نماینده ولی فقیه در لرستان ضمن تاکید بر حضور در انتخابات عنوان کرد: باید مراقب باشیم در انتخابات پیش رو فرد یا افرادی را انتخاب نکنیم که به دنبال قدرت، مقام و شهرت باشد چرا که در طول این 42 سال از این دسته افراد آسیب دیده‌ایم در همین راستا در اولین انتخابات گام دوم انقلاب باید به دنبال این باشیم که ثروت دوستان، قدرت طلبان و جویندگان شهرت و ریاست زمام امور را به دست نگیرند  چراکه  در طول تاریخ انقلاب‌های مردمی و دینی از دست این افراد آسیب‌های زیادی دیده‌اند.

وی با بیان اینکه عدم مشارکت در انتخابات راه اعلام نارضایتی نیست بیان کرد: راه اعلام نارضایتی انتخاب بهترین و بهترین‌ها در انتخابات پیش رو، با انتخاب بهترین، شایسته‌ترین،کارآمدترین، متعهدترین و تواناترین فرد و افراد برای ریاست جمهوری  وشورای شهرهاست.

حجت الاسلام والمسلمین  شاهرخی گفت: مردم استان لرستان راه برون رفت از وضعیت فعلی و خوب شدن حال مردم کشور و استان را در تغییر و تحول می‌بینیم، انتخابات 28 خرداد ماه  یک آزمون بزرگ برای ملت ایران  و استان لرستان جهت حرکت به سمت تغییر و تحول است.

وی تصریح کرد: در استان لرستان طرح‌های نیمه تمام زیادی است که  مسئولان استان باید جهت پیگیری و جذب اعتبار در ماه‌های پایانی دولت فعلی تلاش کنند اگرچه در پنجشنبه‌های افتتاح که در سراسر کشور با حضور رئیس جمهور انجام می‌شود استان لرستان بهره قابل ملاحظه و توجهی نداشت اما باید تا آخرین لحظات  مسئولان  استان تلاش کنند.

امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به مناسبت‌های پیش رو در هفته تصریح کرد:20 خرداد ماه شهادت آیت الله سید محمد رضا  سعیدی روحانی مبارز و حامی نهضت امام راحل است که در سال 49 در زندان رژیم ستم شاهی  بر اثر شکنجه به شهادت رسید. پس از شهادت وی شکنجه گران را به دوره‌هایی فرستادند که به گونه‌ای شکنجه کنند که شهید نشوند.

وی اظهار داشت: 26 خرداد ماه سال 44 مصادف است با شهادت سربازان دلیر اسلام شهیدان بخارایی، امانی، صفارهرندی و شهید  نیک نژاد است که یادشان را گرامی میداریم و با صلابت و استوار راه  واهداف آنها را دنبال می‌کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: به فرمان امام راحل جهاد سارندگی  27 خرداد ماه سال 58  تشکیل و پس از آن به جهاد کشاورزی تغییر نام پیدا کرد،گذشته این سازمان انقلابی بسیار پر افتخار  است ولی برای  آینده‌ای که پیش رو دارد به کار علمی، اجرایی و مدیریت جهادی و انقلابی دارد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها