به روز شده در: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۵
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:
رحیمی جهان‌آبادی گفت: اگر تاریخ دیپلماسی آمریکایی‌ها را نگاهی بیاندازیم، مشاهده خواهد شد که در درک تحولات بین‌المللی همیشه عقب هستند.
کد خبر: ۴۶۱۴۶۶
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۷ - 12June 2021

آمریکایی‌ها تحولات بین المللی را دیر درک می‌کنند

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی به ادعا‌های وزیر امور خارجه مبنی براینکه «بعد از برجام ایران را در زمینه‌های دیگر پاسخگو می‌کنیم» اشاره کرد و اظهار داشت: زمانی که انقلاب چین رخ داد، آمریکایی‌ها پس از ۴۰ الی ۵۰ سال از این اتفاق متوجه شده‌اند که کشور چین قابل حذف از عرصه بین‌المللی نخواهد بود.

نماینده مردم تربت‌جام و تایباد و باخرز و صالح آباد در مجلس افزود: ظاهراً در خصوص جمهوری اسلامی ایران هم به همین اشتباه مرتکب شده‌اند و پس از چندین سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز متوجه نشده‌اند مسیری را که برای مهار و تغییر رژیم ایران به کار گرفتند نادرست بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: باید گفته شود چه آمریکایی‌ها بخواهند چه نخواهند، ایران یک واقعیت سیاسی خاورمیانه است؛ لذا اینکه وزیر امور خارجه آمریکا آرزو‌های خود را بیان کرده ایرادی ندارد، بالاخره آرزوست، اما باید بدانند که ایران واقعیتی تأثیرگذار بر معادلات سیاسی خاورمیانه است.

این نماینده مردم در مجلس تأکید کرد: ایران دارای ظرفیت‌های عظیمی از لحاظ سیاسی و اقتصادی بوده؛ جمهوری اسلامی ایران فشار حداکثری ترامپ را پشت سر گذاشته است؛ بنابراین اگر آمریکایی‌ها این واقعیات را درک کنند اشتباهی که درباره چین مرتکب شده‌اند را در خصوص ایران انجام نخواهند داد.

وی بیان کرد: اگر تاریخ دیپلماسی آمریکایی‌ها را نگاهی بیاندازیم، مشاهده خواهد شد که در درک تحولات بین‌المللی همیشه عقب هستند.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار