به روز شده در: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۲
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:
نوش‌آبادی گفت: جمهوری اسلامی ایران به دنبال توسعه روابط با همسایگان است و این را با اعتقاد دنبال می‌کنیم و مجلس هم بر توسعه روابط با همسایگان جدیت دارد.
کد خبر: ۴۶۱۶۲۶
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۵ - 13June 2021

جمهوری اسلامی ایران به دنبال توسعه روابط با همسایگان است

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «حسین نوش‌آبادی» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی به مذاکرات انجام شده از سوی ایران و عربستان و تأثیر آن در معادلات منطقه‌ای اشاره کرد و اظهار داشت: مذاکرات ایران و عربستان به‌صورت رسمی شکل نگرفته است؛ ضمن اینکه رابطه ما و عربستان در سالیان اخیر کم رنگ بوده؛ لذا به‌سختی می‌شود روابط را بهبود بخشید.

نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس افزود: تلاش‌هایی برای بهبود روابط ایران و عربستان از سوی برخی از کشور‌های دوست و همسایه جمهوری اسلامی ایران در حال انجام شدن است تا اختلافات میان دو کشور به حداقل برسد و حل و فصل شود.

این نماینده مردم در مجلس بیان کرد: واقعیت این بوده که سعودی‌ها تا به حال نقش نیابتی در منطقه ایفا می‌کردند، به هر حال راهبردشان را کشور‌های فرا منطقه‌ای و دشمنان مردم منطقه ترسیم می‌کردند؛ البته عربستانی‌ها نقش مطلوبی را در منطقه اجرا نکردند.

وی اظهار کرد: ایران همواره از توسعه روابط با همسایگان استقبال کرده تا بتواند روابط خود را بر اساس منافع متقابل تنظیم کند، در حقیقت راهبرد ما در بخش بین‌الملل ارتباط با همسایگان است چرا که دارای اولویت هستند.

این نماینده مردم در مجلس تصریح کرد: اگر تلاش شود این سو تفاهماتی که در سالیان اخیر ایجاد شده، البته این اتفاقات از سوی ایران اتفاق نیفتاده و بر اساس تحریک کشور‌های بیگانه شکل گرفته که نگذاشتند روابط همسایگان با هم حفظ شود.

نوش‌آبادی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران به دنبال توسعه روابط با همسایگان است و این را با اعتقاد دنبال می‌کنیم و مجلس هم بر توسعه روابط با همسایگان جدیت دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر برخی از کشور‌های منطقه که تحت تأثیر بیگانگان بودند به ارتباط با همسایگان سوق داده شوند ما استقبال خواهیم کرد، زیرا ما کشوری مستقل هستیم لذا کشور‌هایی که می‌خواهند روابط را توسعه دهند باید از زیر بار کشور‌های فرا منطقه‌ای بیرون بیایند.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار