به روز شده در: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۷
حضور حداکثری، اقتدار ملی/ امام جمعه یزد:
آیت‌الله «ناصری» گفت: مردم همچنان پای کار انقلاب باشند و با حضور در عرصه انتخابات، کشور را در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دهند.
کد خبر: ۴۶۱۹۹۸
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۳ - 15June 2021

به گزارش دفاع‌پرس از یزد، آیت‌الله «محمدرضا ناصری» نماینده ولی فقیه در استان یزد، در دیدار با اصناف و بازاریان یزد، اظهار داشت: دشمن می‌خواهد انقلاب را نادیده گرفته و روحیه انقلابی و الهی مردم را از آن‌ها بگیرد؛ اما انقلابی که توسط امام خمینی (ره) پایه‌ریزی شده، براساس زندگی الهی است.

وی عنوان کرد: زندگی که صهیونیست‌ها برای بشر برنامه‌ریزی کرده‌اند، به پوچی ختم می‌شود؛ اما انقلاب ما انسان را در مسیر تکامل و رسیدن به خدا و حرکت در مسیر فطرت خدایی انسان قرار می‌دهد؛ با این وجود دشمنان اسلام این موضوع را بر نمی‌تابند.

امام جمعه یزد با بیان اینکه عده‌ای هنوز انقلاب و مسائل انقلاب را درک نکرده‌اند، بیان کرد: انقلاب ما تنها تغییر یک حکومت نبود، بلکه حرکات بزرگی در آن رقم خورد که متاسفانه مورد غفلت قرار گرفته و حتی نامزد‌های ریاست جمهوری در مناظرات خود به این موارد اشاره نکرده‌اند.

ناصری یادآور شد: در طول دوره‌های مختلف فشار‌های بسیاری به نظام و انقلاب وارد شد و از جنگ و تحریم تا ترور و تخریب بر کشور ما تحمیل شده است؛ اما به برکت انقلاب و با فرهنگ انقلاب، مردم مقاومت کردند و در همین شرایط، پیشرفت‌های بسیاری در کشور رقم خورد.

وی با بیان اینکه انقلاب ما حتی در شرایط سخت، استقلال خود را حفظ کرد، ادامه داد: میلیارد‌ها دلار سرمایه‌گذاری شده بود تا اسرائیل بزرگ را شکل دهند و در این مسیر داعش و سایر گروه‌های تروریستی نیز شکل گرفت که یکی از اهداف آن، با خاک یکسان کردن حرم اهل بیت (ع) حتی تعرض به کعبه بود؛ اما ایران اسلامی به برکت حضور سردار سلیمانی‌ها و مدافعان حرم از این اقدام جلوگیری کرد.

نقایص موجود نباید پیشرفت‌های کشور را تحت‌الشعاع قرار دهد

ناصری عنوان کرد: از سوی دیگر، رشد علمی و صنعتی ما نیز قابل توجه است و در دنیا حرف‌های بسیاری برای گفتن داریم و هرچند نقایصی وجود دارد؛ اما نمی‌توان پیشرفت‌های بزرگ را نادیده گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه دشمنان این مسائل و این پیشرفت‌ها را دیده‌اند و در صدد دور کردن مردم از انقلاب برآمده‌اند، گفت: براساس آیات قرآن، دشمنان تلاش می‌کنند شما را از دین خود دور کنند، اگر بتوانند؛ اما همه ما باید طوری برنامه‌ریزی و تلاش کنیم که نتوانند.

وی افزود: امروز هیمنه آمریکا شکسته و ایران اسلامی در شکستن این هیمنه بسیار اثرگذار بوده و با اقدامات خود توانسته آمریکا را در دنیا رسوا کند.

ناصری عنوان کرد: البته در طول این چهار دهه اشتباهاتی نیز انجام شده است، به‌ویژه در حوزه اقتصادی و معیشتی که این امر سبب شد مردم تحت تاثیر قرار بگیرند؛ اما این موضوع نباید سبب دور شدن مردم از انقلاب شود.

امام جمعه یزد تاکید کرد: مردم همچنان پای کار انقلاب باشند و با حضور در عرصه انتخابات، کشور را در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دهند.

مردم نظام را برای عبور از مشکلات همراهی کنند

وی تصریح کرد: متاسفانه مدیران ما نتوانستند جهادی و جدی کار کنند و لطمات بسیاری وارد کردند؛ اما اکنون باید بتوانیم مدیریت کنیم و مردم نیز باید همراهی کنند تا از این مشکلات عبور کنیم.

امام جمعه یزد اظهار داشت: این مشکلات نباید باعث شود که خدمات نظام و انقلاب و ایثارگری‌های شهدا و رزمندگان را فراموش کنیم و سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی را نادیده بگیریم و گوش به فرمان رسانه‌های بیگانه باشیم؛ بلکه باید همچون گذشته پای کار انقلاب باشیم و با انسجام و همبستگی کمک کنیم تا با حضور فردی دلسوز، مشکلات کشور را برطرف کنیم.

وی تاکید کرد: برای این نظام و انقلاب خون‌های بسیاری داده شده و امروز نباید با بی‌توجهی به سرنوشت کشور، این خون‌ها را پایمال کنیم.

ناصری با بیان اینکه این مشکلات نباید سبب شود که اصل انقلاب را فراموش کنیم، افزود: امام خمینی (ره) نیز همواره می‌فرمودند که این ملت حاضر است گرسنگی بکشد، اما ارزش‌های خود را از دست نمی‌دهد.

وی بیان کرد: امیدواریم با حضور فردی انقلابی و جهادی، با فکر و با برنامه بتوانیم مشکلات کشور را برطرف کنیم تا بعد از این همه شهید دادن و این همه مقاومت کردن، به آن چه شایسته کشور و انقلاب و مردم است، دست یابیم.

حضور منسجم اصناف و بازاریان یزد در عرصه انتخابات

«علیرضا حسنی» رئیس اتاق اصناف یزد نیز در این مراسم، با اشاره به حرکات اشتباه دولت‌های قبل، اظهار داشت: این اقدامات مردم را از انقلاب دور کرده و امیدواریم با حضور رئیس جمهور جدید، مشکلات مردم برطرف شود.

وی بیان کرد: مردم به دنبال رئیس جمهوری هستند که مشکلات آن‌ها را برطرف کند و بتواند شرایط زندگی را برای آن‌ها بهبود دهد.

حسنی عنوان کرد: اصناف و بازاریان تمام تلاش خود را برای تشویق مردم به حضور در پای صندوق‌های رای انجام می‌دهند؛ اما انتظار داریم رئیس جمهور آینده، به داد مردم برسد و نیاز‌های آن‌ها را تامین کند.

راهبرد ما دعوت چهره به چهره مردم به شرکت در انتخابات است

«اسلامی» رئیس سازمان بسیج استان یزد نیز در این مراسم با بیان اینکه بازار در بحث انتخابات پیشرو است، اظهار داشت: بازاریان وظیفه خود می‌دانند که در انتخابات ۲۸ خرداد حضوری پرشور در پای صندوق‌های رأی داشته باشند.

وی عنوان کرد: راهبرد ما در انتخابات، دعوت چهره به چهره مردم به شرکت در انتخابات است و از ظرفیت فضای مجازی نیز برای تشویق و ترغیب مردم به شرکت در انتخابات استفاده کرده‌ایم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار