به روز شده در: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۰
ائتلاف ۱۴ فوریه بحرین:
ائتلاف جوانان انقلاب ۱۴ فوریه بحرین به اعدام جوان شیعه عربستانی توسط رژیم آل سعود واکنش نشان داد.
کد خبر: ۴۶۲۵۷۲
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۲ - 17June 2021

اعدام جوان شیعه عربستانی اقدامی وحشیانه و غیرانسانی استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، ائتلاف جوانان انقلاب ۱۴ فوریه بحرین در بیانیه ای به اعدام جوان شیعه عربستانی توسط رژیم آل سعود واکنش نشان داد.

در بیانیه این ائتلاف آمده است: این جنایت وحشیانه جنایتی ضدبشری است که نشان می‌دهد رژیم سعودی یک نظام جنایتکار تروریستی است که به دین و حقوق بشر احترام نمی‌گذارد.

این بیانیه می افزاید: رژیم سعودی در ادامه سیاست سرکوب و قتل و استبداد، مصطفی آل درویش جوان شیعه از شهر تاروت را با شمشیر اعدام کرد و در اقدامی که نقض آشکار حقوق بشر و دین مبین اسلام است پیکر پاکش را مخفی کرده است.

در این بیانیه همچنین آمده است که این اقدام تمام ادعاها در جهان مبنی بر حمایت از حقوق بشر که بایدن و دولت آمریکا از آن دم می زنند و بر جنایات متحدان خود سرپوش می گذارند، نفی می کند.

ائتلاف بحرینی در عین حال از تمام آزادگان جهان خواست تا این جنایت ننگین را که توسط رژیم سعودی ارتکاب شده است، محکوم نمایند.

ائتلاف ۱۴ فوریه بحرین همچنین در این بیانیه شهادت جوان عربستانی را به خانواده وی و اهالی منطقه القطیف عربستان تسلیت گفته است.

گفتنی است که وزارت کشور عربستان سعودی روز سه شنبه از اجرای حکم اعدام یکی دیگر از جوانان شیعی در این کشور خبر داد.

بر اساس این گزارش، این وزارتخانه از اجرای حکم اعدام «مصطفی بن هاشم بن عیسی آل درویش» یکی از جوانان شیعه اهل «تاروت» که از سال ۲۰۱۵ میلادی در زندان به سر می‌برد، خبر داد.

خبرگزاری رسمی عربستان در بیانیه خود مدعی شد که جوان شیعی اعدام شده ۱۳ اتهام داشته است! از مشارکت درویش در تظاهرات قطیف به عنوان یکی از اتهامات او یاد شده است. این درحالی است که چندی پیش برخی نهادهای حقوق بشری خواستار لغو حکم اعدام درویش شده بودند.

درحال حاضر زمزمه‌های زیادی مبنی بر قریب الوقوع بودن تکیه زدن بن سلمان بر کرسی پادشاهی در عربستان سعودی شنیده می‌شود. از همین روی، ولیعهد سعودی تمام تلاش خود را به کار بسته است تا پیش از تکیه زدن بر کرسی قدرت، فضا برای حکمرانی خود در عربستان را بیش از پیش فراهم سازد.

پیش از این، پایگاه «عربی ۲۱» با انتشار مطلبی نوشته بود: وعده‌های «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان، مبنی بر فراهم کردن آزادی برای جوانان و همچنین آزادی بیان نه تنها محقق نشده بلکه عکس آن نیز اتفاق افتاده به طوری که تعداد بازداشتی‌ها در دوره قدرت گرفتن بن سلمان در عربستان افزایش یافته است.

نهادهای حقوق بشر اعلام کرده اند که از زمان قدرت گرفتن بن سلمان در عربستان سعودی، اوضاع حقوق بشر در این کشور به شدت وخیم شده و این مسأله سؤالاتی را در خصوص چرایی افزایش اقدامات امنیتی در عربستان همزمان با قدرت گرفتن بن سلمان به وجود آورده است.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار