به روز شده در: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۳
بازنشر/ معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد به دفاع‎‌پرس خبر داد؛
عسگریان با بیان اینکه در سال ۱۳۹۹مردم و نیکوکاران ۴۷۹ میلیارد تومان در قالب صدقه به نیازمندان کمک رسانی کردند، گفت: میزان صدقات در سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۸حدود ۳۱ درصد رشد داشته است.
کد خبر: ۴۶۲۵۷۳
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۸ - 18June 2021
افزایش ۳۱ درصدی صدقات در سال ۹۹/ جمع‌آوری ۴۷۹ میلیارد تومان صدقه در کشورعلیرضا عسگریان معاون توسعه مشارکت‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی دفاع‌پرس، با بیان اینکه مردم نیکوکار ایران اسلامی و خیران در سال گذشته ۳۸۳ میلیارد تومان صدقه از طریق صندوق‌های صدقات و روش‌های نوین و کمک‌های موردی به کمیته امداد پرداخت کردند، اظهار داشت: در این مدت مبلغ ۹۶ میلیارد تومان صدقه نیز از طریق مراکز نیکوکاری به خانواده‌های تحت حمایت کمک شده است که در مجموع میزان صدقات به ۴۷۹ میلیارد تومان می‌رسد.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه عملکرد کمیته امداد در حوزه صدقات در سال ۱۳۹۹نسبت به سال ۱۳۹۸ حدود ۳۱ درصد رشد داشته است، گفت: تمام صدقات دریافتی در ردیف‌های خدماتی ارائه شده به مددجویان کشور هزینه شده است.
 
عسگریان گفت: ۲۷ درصد کل صدقات دریافتی در حوزه تامین مسکن مددجویان و ۱۱ درصد برای کمک هزینه ازدواج جوانان نیازمند هزینه شده است؛ همچنین ۱۰ درصد صدقات در امور معیشتی، پنج درصد برای امور درمانی و مابقی در زمینه خدمات تحصیلی و کمک‌های موردی مددجویان هزینه شده است.
 
معاون توسعه مشارکت‌های کمیته امداد با بیان اینکه تمرکز ما بر روش‌های نوین دریافت صدقات است، خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند با ارسال عدد یک به سرشماره ۸۸۷۷ در سامانه صدقه پیامکی روزانه عضو شوند؛ همچنین کد دستوری #۸۸۷۷* به منظور دریافت صدقات شهروندان از طریق تلفن همراه پیش‌بینی شده است.
 
انتهای پیام/ 241
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار