به روز شده در: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۰
سفیر ایران در بیروت:
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت با بیان اینکه شهروندان ایرانی حضور چشمگیری در انتخابات امروز در لبنان داشته‌اند، گفت که به‌رغم سروصدای رسانه‌های متخاصم، مردم با قدرت در انتخابات حضور پیدا می‌کنند.
کد خبر: ۴۶۲۷۷۲
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۶ - 18June 2021

به رغم سروصدای رسانه‌های متخاصم، مردم با قدرت در انتخابات حاضر می‌شوندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت ساعت هشت و نیم صبح امروز به وقت محلی، درهای خود را به روی رأی‌دهندگان ایرانی گشود.

بر اساس گزارش روزنامه لبنانی «الاخبار»، روند رأی‌گیری تا ساعت شش امروز به وقت محلی در لبنان ادامه دارد و این مدت زمان با نظر به اقبال مردمی، امکان خواهد داشت.

«محمد جواد فیروزنیا» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت نیز صبح امروز ساعت ۱۰:۳۰ به وقت محلی رأی خود را به صندوق انداخت و در گفت‌وگو با خبرنگار الاخبار خبر داد میزان مشارکت در انتخابات کنونی به‌ویژه در لبنان همچون دوره‌‌های پیشین است.

فیروزنیا ادامه داد: «ما از صبح امروز شاهد حضور چشمگیر شهروندان ایرانی در مراکز رأی‌ بودیم چه در بیروت چه در النبطیه و بعلبک از این رو ما پیش‌بینی می‌کنیم که امروز مشارکتی برابر با رأی‌گیری‌ها در سال‌های گذشته داشته باشیم».

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از اظهاراتش به تبلغیات رسانه‌های متخاصم علیه انتخابات ایران پرداخت و گفت:‌ «ما در ایران مفهومی به نام دموکراسی دینی را پذیرفته‌ایم و در سایه این دموکراسی دینی و از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران تا به امروز، شاهد انتخابات بسیاری در زمینه‌های مختلف بوده‌ایم».

وی اضافه کرد: «جمهوری‌ اسلامی ایران در سخت‌ترین شرایط بر برگزاری انتخابات چه در سطح ریاست‌جمهوری یا پارلمانی و [انتخابات] شهرداری‌ها در موعد مقرر بدون هیچ گونه تأخیر و تعویقی پافشاری داشته است».

فیروزنا در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت: «ما کاملا اطمینان داریم به‌رغم سروصدای رسانه‌های متخاصم علیه انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی، ملت ایران امروز با مشارکت مؤثر خود با قدرت حاضر خواهند شد تا بطلان این ادعاهای مغرضانه را با رأی‌هایی که از روی اراده آزاد خود به صندوق خواهند انداخت، ثابت کنند».

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار