به روز شده در: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۱
مسئول سازمان بسیج اصناف کشور:
حسن پور گفت: سازمان بسیج اصناف کشور با راه اندازی طرح «نذر نفس» دستگاه اکسیژن ساز خانگی را به صورت رایگان و امانت در اختیار بیماران کرونایی قرار می‌دهد.
کد خبر: ۴۶۷۶۲۴
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۰ - 19July 2021

دستگاه اکسیژن ساز به صورت رایگان در اختیار بیماران کرونایی قرار می‌گیردبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس‌، غلامرضا حسن پور مسئول سازمان بسیج اصناف کشور در آیین افتتاح خط تولید دستگاه‌های اکسیژن ساز خانگی و ونتیلاتور غیر تهاجمی که با هماهنگی و حمایت سازمان بسیج اصناف، صبح امروز در شهرک صنعتی صفادشت برگزار شد، اظهار داشت: سازمان بسیج اصناف از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا در خدمت مردم و کادر درمان بوده و با استفاده از ظرفیت‌های مردمی در سراسرکشور توانست پروژه‌های را مهمی در امر مبارزه با این ویروس به نتیجه برساند.

وی افزود: یکی از پروژه‌های مهم و با فن آوری بالا تولید دستگاه‌های اکسیژن ساز و دستگاه‌های تنفسی است که بسیج اصناف از آبان ۱۳۹۹با درخواست وزارت بهداشت به این مساله ورود کرد و توانست تولیدکنندگان را گرد هم آورده و در مدت زمان کوتاهی مشکل تامین اکسیژن برخی بیمارستان‌ها را با دستگاه‌های تولید داخل مرتفع سازد و با افزایش تولید دستگاه‌های اکسیژن ساز خانگی، کمبود این دستگاه‌ها جبران کند.

مسئول سازمان بسیج اصناف با اشاره به راه اندازی طرح «نذر نفس» ادامه داد: با راه اندازی این طرح، دستگاه اکسیژن ساز به صورت رایگان و امانت در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفته و بعد از بهبود دستگاه اکسیژن در اختیار بیمار دیگر قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: امروز به لطف الهی شاهد راه اندازی خط تولید جدید دستگاه‌های اکسیژن ساز و ونتیلاتور غیر تهاجمی به همت جوانان نخبه‌ای هستیم که با تلاش شبانه روزی هفت ماهه و حمایت سازمان بسیج اصناف و همراهی اداره کل تجهیزات پزشکی برگ زرینی بر افتخارات ایران اسلامی بیافزایند.

حسن پور با بیان این که با ورود بسیج در موضوع اکسیژن قیمت‌های نجومی به تعادل رسید، خاطرنشان کرد: با حمایت سازمان بسیج اصناف از تولیدکنندگان محترم تولید داخلی امروز خط تولید دستگاه‌های اکسیژن ساز خانگی و دستگاه‌های ونتیلاتور غیر تهاجمی افتتاح شد در حالی که این شرکت در سال گذشته به خاطر نیاز کشور، واردکننده این دستگاه‌ها بود اما امروز با تشویق و کمک بسیج اصناف و برگزاری جلسات کارشناسی متعدد، موفق به تولید شد.

وی در پایان اضافه کرد: دوران کرونا علی رغم خسارت‌ها و عبرت‌های فراوان به ما آموخت که ما می‌توانیم.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها