به روز شده در: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۲
مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد خبر داد؛
«شریعتی» از جایگاه دوم استان یزد در زمینه رشد آمار ازدواج خبر داد و گفت: رشد ازدواج در سال گذشته در سطح کشور ۴.۷ درصد بود که این عدد در استان یزد ۱۲ درصد بوده و جایگاه دوم را به این استان در زمینه رشد آمار ازدواج اختصاص داده است.
کد خبر: ۴۶۷۷۵۱
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۲ - 20July 2021

به گزارش دفاع‌پرس از یزد، «مسعود شریعتی» مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد، در مراسم افتتاحیه دفتر شبکه فعالین ازدواج این شهرستان «اشکذر»، فعالیت شبکه فعالین ازدواج به‌عنوان یکی از سمن‌های وابسته به این اداره‌کل را در راستای تشویق و ترغیب به امر ازدواج عنوان کرد و اظهار داشت: اداره‌کل ورزش و جوانان استان یزد در سراسر استان تلاش می‌کند تا سمن‌های مختلفی را راه‌اندازی و با همت و کمک خیرین در زمینه ازدواج آگاهانه و به‌موقع جوانان را فراهم کند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته و با همکاری شبکه فعالین ازدواج استان، بیش از سه‌هزار ساعت مشاوره به زوج‌های جوانان و خانواد‌های آن‌ها داده شده است، اظهار داشت: کلیه این مشاوره‌ها به‌صورت رایگان و در راستای تسهیل در امر ازدواج زوج‌های جوانی است که بنا به دلایلی نمی‌توانند تشکیل زندگی مشترک دهند.

شریعتی گفت: در استان یزد، زوج جوانی که به‌دلیل نداشتن هزینه برای خانه عقد، سفره عقد، عاقد و جهیزیه امر ازدواج خود را به تعویق بیندازد، نداریم و شبکه فعالین ازدواج تمامی جهیزیه و ملزومات آن برای تشکیل زندگی مشترک در اختیار آن‌ها قرار خواهد داد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد از جایگاه دومی این استان در زمینه رشد آمار ازدواج خبر داد و ادامه داد: رشد ازدواج در سال گذشته در سطح کشور ۴.۷ درصد بود که این عدد در استان یزد ۱۲ درصد بوده و جایگاه دوم را به این استان در زمینه رشد آمار ازدواج اختصاص داده است.

شریعتی گفت: کلیه مشاوره‌هایی که در شبکه فعالین ازدواج به زوج‌های جوان و خانواده‌های آن‌ها صورت می‌گیرد، در زمینه‌های مرتبط با تدوام و پایداری زندگی مشترک و فرزندآوری و تربیت فرزند را نیز شامل می‌شود.

همچنین حجت‌الاسلام «طالبیان» امام جمعه «اشکذر»، در این مراسم با بیان اینکه شبکه فعالین ازدواج شهرستان «اشکذر» باید در راستای فرهنگ‌سازی و تسیهل امر ازدواج جوانان فعالیت کند، اظهار داشت: ترویج ازدواج آگاهانه و به‌هنگام در راستای تحکیم بنیاد خانواده باید اولویت اول این مرکز باشد.

«هادی هادی‌نسب» فرماندار اشکذر نیز، گفت: زوج‌های جوان می‌توانند با ثبت نام در شبکه فعالین ازدواج و ارتباط با این مجموعه فرهنگی، از خدمات آن در حوزه‌های آموزشی، مشاوره، تسهیلات و جهیزیه بهره‌مند شوند.

در ادامه، «سید عباس میری» مسئول دفتر شبکه فعالین ازدواج شهرستان «اشکذر» نیز با بیان اینکه همراهی خانواده‌ها می‌تواند نتایج خوبی را در ابتدای فعالیت این دفتر به‌همراه داشته باشد، تأکید کرد: زوج‌های جوان اشکذری می‌توانند از خدمات این دفتر در زمینه مشاوره، تسهیلات و جهیزیه بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار