به روز شده در: ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۸
رئیس جمهور مصر و نخست‌وزیر انگلیس تلفنی با هم گفت‌وگو و مسائل منطقه‌ای به ویژه موضوع فلسطین را بررسی کردند.
کد خبر: ۴۶۷۹۵۷
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۷ - 21July 2021

گفت‌وگوی السیسی و جانسون درباره همکاری امنیتی و مبارزه با تروریسمبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر با بوریس جانسون تلفنی گفت‌وگو کرد.

بسام راضی سخنگوی رسمی ریاست جمهوری مصر اظهار داشت که السیسی و جانسون پرونده‌های همکاری امنیتی، مبارزه با تروریسم و سدالنهضه اتیوپی را بررسی کردند.

دو طرف درباره تحکیم و توسعه همکاری در زمینه‌های امنیتی، نظامی و اطلاعاتی به ویژه در زمینه مبارزه با تروریسم، مهاجرت غیرقانونی و تأمین امنیت مرزها توافق کردند.

به نوشته روزنامه «القدس العربی»، نخست‌ وزیر انگلیس طرح ابتکاری مصر برای بازسازی نوار غزه از طریق تخصیص مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار و اولویت‌دهی به تثبیت آتش‌بس در غزه را ستود و بر اتخاذ تدابیر بیشتر برای تحکیم آتش‌بس و فراهم کردن شرایط لازم برای احیای روند سیاسی و ازسرگیری مذاکرات سازش تأکید کرد.

بنابر این گزارش، السیسی بر موضع ثابت مصر مبنی بر پایبندی به حقوق تاریخی و سهم آبی خود در رودخانه نیل و در عین حال بر ضرورت وجود اراده سیاسی حقیقی جهت دستیابی به توافق فراگیر و عادلانه درباره آبگیری و راه‌اندازی سد النهضه تأکید کرد.

نخست‌وزیر انگلیس نیز حمایت کشورش از تلاش‌های مربوط به ازسرگیری مذاکرات برای دستیابی به حل عادلانه درباره سدالنهضه را مورد تأکید قرار داد.

دو طرف همچنین آخرین تحولات بحران لیبی را بررسی و خروج مزدوران، شبه‌نظامیان و نیرو‌های خارجی از این کشور را ضروری دانستند.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها