به روز شده در: ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۳:۵۱
سرلشکر سلامی:
فرمانده کل سپاه گفت: در هشت سال دفاع مقدس بزرگ‌ترین آزمایش برای ملت ایران رخ داد؛ چراکه همه دشمنان اسلام دست در دست هم دادند تا طلوع خورشید انقلاب اسلامی را مهار کنند اما نتوانستند؛ چون خدا با ما بود.
کد خبر: ۴۶۸۶۲۲
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۷ - 26July 2021

دفاع مقدس بزرگ‌ترین آزمایش برای ملت ایران بود/ عزت و امنیت محصول ایستادگی و مقاومت استبه گزارش دفاع‌پرس از كرمانشاه، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یادواره شهدای عملیات غرورآفرین مرصاد که در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس و با حضور خانواده‌های معظم شهدا، پیشکسوتان دفاع مقدس و مردم شهیدپرور و ولایتمدار استان کرمانشاه، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، به تبیین نقش نفاق قبل و بعد از انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار داشت: این روزها باید رشادت رزمندگان و مقاومت و مظلومیت مردم استان کرمانشاه به ویژه مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب، دالاهو، گیلانغرب و اسلام آباد غرب که در دوران دفاع مقدس ایستادگی و مقاومت کردند و مورد ظلم منافقین کوردل قرار گرفتند، بیشتر در مجالس و محافل مورد بحث قرار گیرد.

وی با اشاره به دشمنی منافقین در سال‌های اول انقلاب اسلامی ادامه داد: انقلاب اسلامی در حیات پر برکت خود بارها با عناصر نفاق دست و پنجه نرم کرده است و بعد از اینکه منافقان در سال‌های اول انقلاب در دسته‌بندی‌های سیاسی جایی پیدا نکردند دست به ترورهای ناجوانمردانه‌ بسیاری زدند.

فرمانده کل سپاه افزود: عملیات غرورآفرین مرصاد باعث رسوایی منافقان شد و بر همگان ثابت شد که آن‌ها به دنبال نفاق و دشمنی بودند که خوشبختانه در این عملیات با رشادت مردم و رزمندگان شکست سنگینی متحمل شدند. هیچ ملتی بدون جهاد و جنگ، ایستادگی و مقاومت به قدرت نمی‌رسد و اگر ایستادگی در مقابل دشمنان نباشد، عزت و امنیت در جامعه از بین می‌رود.

سرلشکر سلامی اظهار کرد: منافقین کسانی بودند که در آن زمان به دشمنان خونخوار ملت ایران اسلامی پناه بردند و مقابل ما ایستادند تا نظام اسلامی را سرنگون کنند، ولی ملت مقام ایران اسلامی ایستاد و با کمترین امکانات پیروز شد. رزمندگان ما در سال ۱۳۶۷ حماسه ماندگار و افتخاری عظیم آفریدند و سند زرین دیگری را در تاریخ انقلاب برای آیندگان به جا گذاشتند؛ لذا باید در پاسداشت این شهدا از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم.

وی با بیان اینکه شهدا تصویرگر عزت‌ ما هستند، گفت: بدون این عزیزان ما مقتدر و مستقل نخواهیم بود. شهدا مسیری برای آزادی مسلمان از بردگی مدرن ساختند. امروز به برکت شهدا همه جهان اسلام به میدان جهاد تبدیل شده است و مستکبران در حال فرار هستند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شهدا آگاهی بخش هستند و همچون چراغ در شب های تیره راه را نشانمان می دهند، گفت: امروز لبنان و حزب‌الله در مقابل صهیونیست‌ها، مقتدر و قدرتمند ایستاده‌اند و هرگاه دشمن بخواهد حرکتی کند، حزب‌الله آنها را در همان آغاز خفه می‌کند.

سردار سلامی از دوران دفاع مقدس به عنوان یک سرمایه اصیل انقلاب اسلامی نام برد و گفت: شهدا سرمایه‌های زنده و جاودانه ملت و نظام بوده که باید ایثار، فداکاری و رشادت آنها پاس داشته شود تا روح فداکاری، وفاداری و ایثار به عنوان یک ارزش حفظ و در جامعه اسلامی ایران ماندگار شود. ثبت دلاوری، فداکاری،جانبازی و شجاعت شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس و انتقال آن به نسل های بعدی با برگزاری یادواره شهدا امکانپذیر است.

وی افزود: شهادت یک تصادف نیست، بلکه یک قاعده و یک گزینش الهی و یک معامله است و بدون تردید این شهدا نزد اهل آسمان شناخته‌تر از اهل زمین هستند. اکنون که دشمنان متوجه شده‌اند که از طریق جنگ سخت نمی‌توانند ملت ایران را شکست دهند به توطئه‌های دیگر مانند تحریم‌های اقتصادی روی آورده و می‌خواهند با اعمال تحریم و فشارهای اقتصادی ملت را از این نظام بگیرند و بیزار کنند اما باید بدانند، تحریم‌های اقتصادی شاید به ظاهر ملت را تحت فشار قرار داده، اما پیروزی ایران اسلامی را بدنبال خواهد داشت.

فرمانده کل سپاه افزود: دشمنان ما و در راس آنان آمریکا از روز اول انقلاب با انواع و اقسام توطئه‌ها علیه ما به دشمنی پرداخته و انواع ترورها، تحریم‌ها و تهدیدها را علیه ما اعمال کرده‌اند اما ملت ما هیچ گاه از پای نایستاده و با شتاب به حرکت خود ادامه می‌دهد.

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: منافقین کوردل نیز با حمایت دشمنان به خاک کشورمان وارد شدند که رشادت نیروهای مردمی و رزمندگان و دست غیب الهی آنان را در تنگه چهارزبر برای همیشه تاریخ محو کرد.

وی با اشاره به اینکه ما جز شهادت نمی‌توانستیم بر دشمنانمان پیروز شویم، تصریح کرد: آنها در ظاهر بسیار قوی‌تر بودند اما شهیدان، آزادگان، جانبازان، رزمندگان و ولی‌فقیه ما مفهومی از قدرت را عرضه کردند که برای دشمن ناشناس بود و آن قدرت، ایمان است. در هشت سال دفاع مقدس بزرگ‌ترین آزمایش برای ملت ایران رخ داد، چراکه همه دشمنان اسلام دست در دست هم دادند تا طلوع خورشید انقلاب اسلام را مهار کنند اما نتوانستند چون خدا با ما بود.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه جهاد و شهادت لباس عزت ما است، یادآور شد: اگر نجنگیده بودیم و خانواده شهدا صبر نکرده بودند، ما ده‌ها بار از دشمن شکست خورده بودیم، اما خدا راه را بر آنان بست و نگذاشت کفار بر مومنان غلبه کنند. در زمان جنگ یکی از عوامل استقامت ملت ایران گوش فرا دادن به فرامین حضرت امام خمینی (ره) بود و امروز نیز همه باید زیر چتر ولایت پیرو فرامین رهبری معظم انقلاب باشیم تا به کشور آسیبی نرسد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها