به روز شده در: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۶
پیام امام خمینی (ره) به سردار شوشتری پس از عملیات مرصاد؛
پس از آنکه سید احمد آقا گزارش پیشرفت عملیات مرصاد توسط سردار شوشتری را به گوش امام (ره) رساند، امام خمینی (ره) خطاب به سردار شوشتری فرمودند: «در این دنیا که نمی‌توانم کاری را برای شما انجام دهم. اگر آبرویی داشته باشم، در آن دنیا قطعاً شما را شفاعت خواهم کرد.»
کد خبر: ۴۶۸۸۶۳
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۶ - 27July 2021

اگر آبرویی داشته باشم، در آن دنیا قطعاً شما را شفاعت خواهم کردبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، کتاب «نورعلی» چاپ انتشارات شهید کاظمی است که نیم‌نگاهی به زندگی و بندگی سردار شهید «نورعلی شوشتری» داشته و در بردارنده خاطراتی از زندگی و فراز و فرود‌های زندگی این سردار دلاور اسلام است، که در بخشی از آن با اشاره به حمله منافقین به کشور و شکل‌گیری عملیات مرصاد به نقش این شهید در آن برهه و پیام امام راحل به او پرداخته شده است.

با وقوع عملیات مرصاد، سردار نورعلی شوشتری به توصیه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مسئولیت  عملیات مرصاد را برعهده گرفت و به نقل از شهید صیاد شیرازی فرماندهی خوبی را از خود به نمایش گذاشت تا جایی که پس از تماس مرحوم سید احمد خمینی (پسر امام خمینی (ره)) با وی و ارائه گزارش پیشرفت عملیات، حضرت امام خمینی (ره) خطاب به سردار شوشتری فرمودند: «در این دنیا که نمی‌توانم کاری را برای شما انجام دهم. اگر آبرویی داشته باشم، در آن دنیا قطعاً شما را شفاعت خواهم کرد.»

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار