به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۷
فرمانده نیروی هوایی ارتش:
امیر نصیرزاده با اشاره به وجود هواپیما‌های مختلف، آموزش خلبانان و ماموریت‌های متعدد پایگاه شهید لشکری مهرآباد گفت: این پایگاه نقش تاثیرگذار و مهم در تامین امنیت ایران اسلامی دارد.
کد خبر: ۴۶۹۶۳۱
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۲ - 01August 2021

پایگاه شهید لشکری با پروازهای متعدد و با اهمیت نقشی مهم در تامین امنیت کشور داردبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده، فرمانده نیروی هوایی ارتش در مراسم تودیع و معارفه فرماندهان جدید و قدیم پایگاه هوایی شهید لشکری مهرآباد که با حضور فرماندهان نیرو‌های مسلح و مسئولین سازمان هواپیمایی و فرودگاه‌های کشور برگزار شد، با اشاره به فارغ التحصیلی بیش از ۱۰۰ نفر از خلبانان و کارکنان پروازی بخش‌های مختلف این یگان اظهار داشت: پایگاه شهید لشکری مهرآباد به علت استقرار هواپیما‌های مختلف، آموزش خلبانان، انجام ماموریت‌ها و پرواز‌های متعدد اهمیت بالایی در تامین امنیت کشور دارد.

وی با اشاره به پرواز‌های مردم یاری، همیاری توسط این پایگاه که در بحران‌های سیل، زلزله، به مردم جنوب کشور و استان گلستان انجام شده گفت: با توجه به اینکه این حوادث در ایام عید نوروز رخ داد کارکنان این یگان بلافاصله با حضور در محل ماموریت پرواز‌های موثری را انجام دادند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه پرواز‌های متعددی به خارج از کشور در پشتیبانی از محور مقاومت و همیاری به مردم مسلمان و مظلوم میانمار از این پایگاه انجام شده و پرواز‌هایی که از این یگان انجام می‌شود اهمیت ویژه‌ای دارد خاطرنشان کرد: هر پروازی که برای این پایگاه برنامه ریزی می‌شود برای ماموریت مهم و ویژه‌ای در نظر گرفته شده و باید این پرواز حتما در یک ساعت خاص انجام گیرد و اگر تاخیری در آن به وجود بیاید بخش عمده‌ای را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

امیر نصیرزاده در ادامه با اشاره به اینکه اسکرامبل و الرت این پایگاه نقش حساسی دارد تصریح کرد: این پایگاه ماموریت ویژه‌ای در حراست و تامین امنیت منطقه‌ای خاص را به عهده دارد و آن منطقه بسیار مهم و حیاتی است و همچنین کلیه امور پشتیبانی عمومی از آشیانه جمهوری اسلامی ایران، منازل سازمانی و خدماتی نیز توسط این پایگاه انجام می‌شود.

امیر نصیر زاده افزود: پایگاه شهید لشکری مهرآباد با دارا بودن سه شهرک بزرگ مسکونی کار‌های بسیار عظیمی در حوزه عملیاتی، خدماتی، روحیه و رفاه، مردمیاری، معیشت و منزلت انجام داده است و از پتانسیل بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به همسایگی پایگاه‌های نیروی هوایی ارتش با فرودگاه‌های کشور، بویژه مهرآباد و پرواز‌های متعدی که از این یگان و یگان‌های و مناطق مختلف دیگر انجام می‌شود گفت: به کلیه پایگاه‌های سراسر کشور ابلاغ شده که همکاری لازم با فرودگا‌های کشور به نحو احسن داشته باشند.

امیر نصیرزاده با بیان اینکه همه ما سربازیم و یک خط قرمز داریم گفت: کلیه متعلقات، زمین، عرصه و عیان در یگان‌های نظامی متعلق به فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) است و ما نگهبان و بهره بردار این مجموعه هستیم و اگر اقدامی به منظور خاصی برای تضعیف حضور و امکانات ما شود، طبق دستور العملع‌های موجود اقدام خواهیم کرد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در ادامه با اشاره به تودیع و معارفه فرماندهان جدید و قدیم پایگاه شهید لشکری، بیان کرد: این تغییرات در راستای توصیه‌های فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) در خصوص همتاسازی، جانشین پروری و اعتماد به جوانان انجام می‌شود و باعث پویایی و نشاط در یکان‌ها می‌شود.

وی ضمن تقدیر و رضایتمندی از دوران فرماندهی امیر سرتیپ دوم خلبان زال بیگی در پایگاه شهید لشکری گفت: ایشان یک خلبان هواپیمای شکاری اف ۴ و معلم خلبان زبده گردان آموزشی هستند که با سال‌ها کار معلمی، خلبانان زیادی را پس از آموزش تحویل نیروی هوایی ارتش داده اند و با سال‌ها خدمت در پایگاه‌های مختلف و تجربه اندوخته، اثرات بسیار مثبتی را نیز در دوران فرماندهی خود در این یگان داشته است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در پایان ضمن معرفی امیر سرتیپ دوم خلبان بهمن بهمرد به عنوان فرمانده جدید این پایگاه گفت: امیر بهمرد یکی از فرماندهان خوب نیروی هوایی است که فعالیت چشمگیری در پایگاه وحدتی داشته است و انشالله منشا خیر و برکت در این پایگاه خواهد شد و امیدواریم شاهد شکوفایی و افزایش توان، مباحث عمرانی، بهداشتی، درمانی و فنی پیش از پیش این یگان باشیم.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار