به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۹
جانشین فرمانده ناجا:
سردار رضایی با بیان اینکه قانون نحوه برخورد با قانون‌شکنان را تعیین کرده است، گفت: باید به‌موقع و با سرعت‌العمل با قاتل شهید مختوم‌نژاد برخورد و وی در همان محل جنایت قصاص شود.
کد خبر: ۴۶۹۶۶۰
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳ - 02August 2021

باید به موقع و سرعت‌العمل با قاتل شهید مختوم‌نژاد برخورد شود/ امکانات ناجا متناسب با ماموریت‌های ناجا نیستبه گزارش خبرنگار اجتماعی دفاع‌پرس، سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده ناجا صبح امروز (دوشنبه) در حاشیه مراسم تشییع پیکر شهید «عبدالجبار مختوم‌نژاد» سرباز نیروی انتظامی، در ستاد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه دستگاه قضائی حامی و پشتیبان پلیس است، اظهار داشت: برخی اوقات افرادی هستند که مفهوم و عمق قانون را درک نمی‌کنند؛ انجام وظیفه مامور پلیس مطالبه قانونی است، قانون اجازه نمی‌دهد که فردی بخواهد، حین ماموریت یک پلیس، به مامور نیروی انتظامی تعرض کند.

جانشین رئیس پلیس کشور افزود: یک شرور سرباز ما را به شهادت رساند و لذا انتظار مردم و سازمان متولی آرامش مردم این است که اگر فردی به مامور پلیس تعدی کرد، در همانجا ادب و قانون اجرا شود.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: اگر به یک مامور حین وظیفه تعرض شد، باید محکم با فرد تعدی‌گر برخورد صورت گیرد. برخی اوقات اتفاقاتی مبنی بر تعرض به ماموران روی می‌دهد اما نباید از این اتفاقات عبور کرد.

وی با بیان اینکه قانون نحوه برخورد با قانون‌شکنان را تعیین کرده، گفت: باید به‌موقع و با سرعت‌العمل با قاتل شهید مختوم‌نژاد برخورد و وی در همان محل جنایت قصاص شود.

رضایی در پاسخ به سوالی مبنی بر تجهیز کافی ماموران و سربازان نیروی انتظامی، ادامه داد: اکنون ماموران در حد مطلوب از تجهیزات استفاده می‌کنند اما به طور مثال در مورد شهادت این سرباز، قاتل از تیزی استفاده و از ترحم مامور مبنی بر رعایت حقوق شهروندی سوءاستفاده کرد که این موضوع ناشی از کمبود تجهیزات نیست.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی ماموریت گسترده و سنگینی دارد و امکانات موجود تناسبی با این ماموریت گسترده و وسیع ندارد که باید در سطح کلان به این موضوع رسیدگی کرد.

انتهای پیام/241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار