به روز شده در: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۵
شهید کاظمی از جمله مسئولانی بود که در دو پست فرمانداری و فرماندهی توانست با خدمات خود، پس از شهادت یاد و خاطره‌ای ماندگار را برای مردم غرب کشور رقم بزند.
کد خبر: ۴۷۴۱۶۹
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۴:۳۰ - 30August 2021

به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، در محور پیرانشهر ـ سردشت در نزدیکی روستای بادین آباد در هشت کیلومتری پیرانشهر، محوطه‌ای قرار دارد که با پرچم‌های رنگی و المان‌های خاصش یادآور رشادت‌های فرمانده شهیدی است که دشت‌ها و کوه‌های منطقه رشادت‌های او را در پاکسازی عناصر ضد انقلاب و دشمنان اسلام خوب به خاطر دارند. یادمان کوچکی که با یک سازه‌ی سیمانی محل شهادت فرمانده ناصر کاظمی را معیین کرده و سالانه پذیرای زائران راهیان نور غرب و شمالغرب کشور است.

شهیدی که در دو پست «فرمانداری» و «فرماندهی» الگوی مردم‌داری شد + فیلم

یادمان شهید ناصر کاظمی در واقع محل شهادت این شهید بزرگوار در ششم شهریور سال ۱۳۶۱ هنگام پاکسازی منطقه بود که توسط یکی از مزدوران بیگانه به شهادت رسید.

نام ناصر کاظمی با منطقه غرب کشور پیوند خورده است. او ۲۱ ماه فرماندار پاوه بود که ۱۲ ماه آن با حفظ سمت فرمانداری، فرمانده سپاه پاوه نیز بود. پس از اینکه وی در یک عملیات تیر خورد و مجروح شد محمدابراهیم همت به عنوان فرمانده سپاه معرفی شد و سپس به پیشنهاد بروجردی فرمانده سپاه کردستان شد.

شهیدی که در دو پست «فرمانداری» و «فرماندهی» الگوی مردم‌داری شد + فیلم

او سال ۱۳۵۸ بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به سپاه پاسداران پیوست. در جریان انقلاب نیز یکی از فعالان دانشجویی بود که در آن زمان در رشته تربیت بدنی تحصیل می‌کرد. مدتی از فعالیت‌های سیاسی‌اش نگذشته بود که توسط ساواک دستگیر و به مدت ۲۵ روز در زندان قصر بازداشت شد.

کاظمی پس از پیوستن به مدت سپاه برای انجام ماموریت به زابل رفت. سپس نزدیک به ۲۰ روز به تهران آمد که دوباره به عنوان فرمانده همراه یک گروهان از نیرو‌های سپاه به مدت یک ماه و نیم به خرمشهر رفت.

شهیدی که در دو پست «فرمانداری» و «فرماندهی» الگوی مردم‌داری شد + فیلم

در پادگان ولی عصر (عج) تهران با محمد بروجردی آشنا شد. بروجردی که خودش در سپاه منطقه غرب کشور مسئولیت داشت، به او پیشنهاد داد تا به غرب کشور برود. او هم پذیرفت و با یک گروه ۲۷ یا ۲۸ نفره، به منطقه غرب رفت و از تاریخ ۱۰ دی ۱۳۵۸ به پیشنهاد بروجردی فرماندار پاوه شد. آن زمان، از پاسگاه قازانچی تا پاوه در دست گروهک‌های ضد انقلاب بود که بعد‌ها منطقه از لوث وجود آنان پاکسازی شد.

فیلم تایم لپسی از یادمان شهید کاظمی به کوشش محمدمهدی حبیبی و سجاد خیرخواه تهیه شده است که در ادامه می‌بینید.

شهیدی که در دو پست «فرمانداری» و «فرماندهی» الگوی مردم‌داری شد + فیلم

در منطقه شمالغرب کشور علاوه بر یادمان شهید کاظمی یادمان‌هایی مربوط به شهدایی چون محمد بروجردی، شهید امینی، شهید باکری، و شهید زین الدین نیز وجود دارد. علاوه بر این، یادمان‌های دیگری نیز در سطح استان‌های آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه هر ساله پذیرای زائران راهیان نور هستند.

انتهای پیام/ ۱۴۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها