به روز شده در: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸
رئیس شورای عالی سیاسی یمن:
مهدی المشاط در سخنانی تأکید کرد: ائتلاف سعودی ثروت‌های این کشور را به یغما می‌برد.
کد خبر: ۴۷۷۱۷۱
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۱ - 13September 2021

ائتلاف سعودی ثروت‌های یمن را به یغما می‌بردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از المسیره، «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن با «صادق امین ابورأس» رئیس حزب «کنگره مردمی» دیدار و گفتگو کرد. وی در این دیدار گفت: ائتلاف سعودی ثروت یمن را به یغما می‌برد.

بر اساس این گزارش، رئیس شورای عالی سیاسی یمن در ادامه نیز گفت: عربستان سعودی در کنار حملات نظامی، فشار‌های اقتصادی خود علیه ملت یمن را نیز تشدید کرده است. در شرایط کنونی انسجام داخلی در یمن از اهمیت بسزایی برخوردار است.

صبح امروز نیز «عبدالعزیز بن حبتور» نخست‌وزیر دولت نجات ملی یمن در سخنانی گفته بود: سازمان ملل متحد و شورای امنیت این سازمان مسئول قانونی و اخلاقی پیامد‌های ادامه بسته ماندن فرودگاه صنعاء هستند.

نخست وزیر دولت نجات ملی یمن پیشتر هم به اظهارات اخیر «هانس گراندبرگ» فرستاده جدید سازمان ملل متحد در این کشور واکنش نشان داده بود. وی در این خصوص گفت: گراندبرگ باید بداند که طرف متجاوز در یمن، عربستان و امارات هستند. کسانی که ملت یمن را به خاک و خون می‌کشند، عربستان و امارات هستند.

این مقام یمنی یادآور شد: اگر قرار باشد گراندبرگ نیز همان مسیر اشتباه ۷ سال گذشته سازمان ملل متحد و شورای امنیت سازمان ملل متحد را در پیش گیرد، قطعاً به راه حلی برای حل و فصل بحران یمن دست نخواهد یافت.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها