به روز شده در: ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۶
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین گفت که توافق اسلو، جز افزایش شهرک‌سازی، یهودی‌سازی، اشغال اراضی و هدف قرار دادن شهروندان فلسطینی چیزی در پی نداشته است.
کد خبر: ۴۷۷۲۷۶
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۲ - 13September 2021

حماس: توافق اسلو جز شکست و ننگ، عایدی برای ملت فلسطین نداشتبه گزارش گروه بین‎الملل دفاع‌پرس، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به مناسبت بیست و هشتمین سالگرد امضای توافق اسلو تأکید کرد که این توافق، جز شکست و ننگ، عایدی برای ملت فلسطین نداشته است.

خبرگزاری سما به نقل از حماس گزارش داد، توافق اسلو، جز افزایش شهرک‌سازی، یهودی‌سازی، اشغال اراضی و هدف قرار دادن شهروندان فلسطینی چیزی در پی نداشته است.

حماس از گروه‌های و اقشار ملی‌گرای فلسطین خواست که جبهه ملی گسترده‌ای برای پایان بخشیدن به دوران اسلو تشکیل شود که در راستای اصلاح سازمان آزادی‌بخش حرکت کند.

این جنبش خاطر نشان کرد، توافق اسلو، اختلافات سیاسی فلسطین را پایه‌گذاری کرد و اتحاد و مبارزه ملی ملت فلسطین را هدف قرار داد؛ چرا که در اوج انتفاضه ملی فلسطین امضا شد.

حماس با بیان اینکه این توافق، خنجری بر گرده انقلاب ملی فلسطین است، خاطر نشان کرد، تنها هدف اسلو، تبدیل تشکیلات خودگردان فلسطین به یک ابزار امنیتی برای تعقیب نیرو‌های مقاومت شد تا به هماهنگی امنیتی ادامه دهد.

حماس با اشاره به اینکه نتایج این توافق شوم، مبتنی بر توهم بوده است، تأکید کرد، هیچ طرفی در رژیم صهیونیستی، دیگر از راهکار دو دولتی سخن نمی‌گوید، بلکه شهرک‌سازی را مد نظر خود قرار داده‌اند.

این جنبش در پایان خاطر نشان کرد، ملت فلسطین همچنین به گزینه مقاومت به عنوان راهی برای آزادسازی این کشور نگاه می‌کند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار