به روز شده در: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۴:۲۲
سرلشکر موسوی خبر داد؛
فرمانده کل ارتش در دیدار با وزیر بهداشت گفت: آمادگی داریم که در صورت نیاز وزارت بهداشت به بیمارستان‌های تنفسی، در مدت یک هفته این بیمارستان‌ها را راه‌اندازی کنیم.
کد خبر: ۴۷۷۴۲۵
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۹ - 14September 2021

ارتش با تمام قدرت برای مقابله با کرونا پای کار استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرلشکر «سیدعبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، در دیدار فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران با وزیر بهداشت و معاونان این وزارتخانه، اظهار داشت: ارتش از روز اول ورود کرونا به کشور، با تمام توان در خدمت وزارت بهداشت بوده و امروز هم با تمام قدرت برای مقابله با کرونا، پای کار است و سیاست ما این است که ببینیم وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی چه می‌خواهند تا آن کار را انجام دهیم.

وی افزود: وضعیت بیماری کرونا هم‌اکنون رو به بهبود است و امیدواریم با سرعتی که واکسیناسیون در کشور گرفته است، به‌زودی شاهد کاهش بیماری و کنترل آن در کشور باشیم.

فرمانده کل ارتش اضافه کرد: ارتش، سازمانی منظم است و از بهمن ۱۳۹۸، قرارگاه زیستی را تشکیل داده است و تاکنون اقدامات ارزشمندی در این قرارگاه و در کنار وزارت بهداشت انجام داده و آنچه این وزارتخانه نیاز داشته پای کار آورده است.

سرلشکر موسوی خاطرنشان کرد: ارتش از روز‌های اول در قرنطینه و کنترل ورودی و خروجی شهرها، ضدعفونی معابر، در اختیار قرار دادن بیمارستان‌های ارتش، کمک به تأمین نیروی انسانی، احداث بیمارستان‌های صحرایی و تأمین نیازمندی‌های دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت کمک کرده است.

وی گفت: از زمانی هم که واکسیناسیون عمومی علیه کرونا در کشور آغاز شده، بخش‌های مختلف به کمک آمده‌اند و مراکز متعددی الان به‌صورت شبانه‌روزی این کار را انجام می‌دهند و به‌زودی نیز در تهران یک مرکز واکسیناسیون در پادگان ۰۶ ارتش آغاز به کار می‌کند.

فرمانده کل ارتش افزود: ارتش برای بیماران حاد تنفسی در شهر‌ها از جمله خاش، زابل، زاهدان، اصفهان، کرمانشاه، قم و رشت بیمارستان‌هایی با سازه‌های مستحکم ایجاد کرده است و هر کجای دیگر که وزارت بهداشت نیاز داشته باشد، آمادگی داریم در مدت یک هفته، این بیمارستان‌ها را راه‌اندازی کنیم. ارتش مثل گذشته با تمام قدرت برای کمک به وزارت بهداشت و مردم آماده است.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها