به روز شده در: ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۳:۰۹
مسئول اطلاع‌رسانی حزب‌الله:
«احمد ریا» گفت: محموله سوخت ارسالی ایران برای لبنان فردا از طریق بندر «بانیاس» سوریه وارد «بعلبک» لبنان می‌شود.
کد خبر: ۴۷۷۵۲۵
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰ - 15September 2021

محموله سوخت ایران برای لبنان پنجشنبه وارد «بعلبک» می‌شودبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از المنار، «احمد ریا» مسئول اطلاع‌رسانی حزب‌الله در البقاع لبنان سخنانی را در خصوص سوخت ارسالی جمهوری اسلامی ایران برای این کشور، مطرح کرد.

این مسئول اطلاع‌رسانی حزب‌الله در این‌خصوص گفت: محموله سوخت ارسالی ایران برای لبنان فردا از طریق بندر «بانیاس» سوریه وارد «بعلبک» لبنان می‌شود. مراسم استقبال از ورود تانکر‌های سوخت و شکست محاصره در حضور شماری از مقامات لبنانی برگزار خواهد شد.

پیشتر، «شیخ علی دعموش» معاون رئیس شورای اجرایی «حزب‌الله» لبنان با اشاره به ارسال کشتی سوخت از سوی جمهوری اسلامی ایران برای کشورش، گفت: با ارسال کشتی سوخت ایران وارد مرحله شکستن محاصره آمریکا شدیم.

این مقام حزب‌الله لبنان افزود: ما همواره باید تلاش کنیم تا محاصره آمریکا علیه خود را بشکنیم. ارسال کشتی سوخت ایران به سمت لبنان در واقع تلاش‌های آمریکا برای تحت فشار قرار دادن لبنانی‌ها را با شکست مواجه ساخت.

وی در ادامه یادآور شد: یکی از مهم‌ترین نتایج واردات سوخت از ایران، آن است که آمریکایی‌ها را رسوا کرد و دروغ بودن تهمت‌هایی را که علیه حزب‌الله مطرح می‌کردند، برملا ساخت. این اقدام نشان داد کسی که پشت بحران‌های ملت لبنان قرار دارد مقاومت نیست، بلکه آمریکا و مزدورانش هستند.

چندی پیش نیز شیخ «احمد قبلان» مفتی لبنان تأکید کرد که جنگ امروز علیه لبنان یک جنگ آمریکایی است. واشنگتن در تلاش است تا مقاومت در لبنان را نابود سازد. مفتی لبنان در ادامه سخنان خود تصریح کرد: ایالات متحده آمریکا با استفاده از ابزار‌های مالی و سیاسی تلاش می‌کند بر مردم لبنان فشار وارد سازد. آمریکا نسبت به مردم لبنان کینه دارد و با سیاست‌های جنایتکارانه علیه لبنانی‌ها عقده‌گشایی می‌کند.

وی با اشاره به ارسال کشتی سوخت از سوی جمهوری اسلامی ایران به لبنان، تصریح کرد: این اقدام یک اقدام شجاعانه بود و ما معتقدیم که ارسال کشتی سوخت می‌تواند به چند دهه سیطره آمریکا بر لبنان پایان دهد.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار