به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۴
انجمن علمای مسلمان لبنان:
انجمن علمای مسلمان لبنان گفت: ابتکار سید حسن نصرالله برای واردات سوخت از ایران منجر به فعال‌سازی پرونده‌های مهم از جمله پرونده تشکیل دولت شد.
کد خبر: ۴۷۷۵۴۹
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳ - 15September 2021

ابتکار «سید حسن نصرالله» به فعال‌سازی پرونده تشکیل دولت منجر شدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از روزنامه البناء، انجمن علمای مسلمان لبنان با صدور بیانیه‌ای در واکنش به تشکیل دولت جدید این کشور، از این رویداد استقبال کرد. این انجمن در بیانیه خود آورده است: دولت جدید باید یک طرح شفاف اقتصادی برای نجات کشور از وضعیت کنونی ارائه دهد.

انجمن علمای مسلمان لبنان در ادامه بیانیه خود آورده است: ابتکار سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله برای واردات سوخت از جمهوری اسلامی ایران به لبنان به منظور بهبود زندگی مردم موجب فعال سازی پرونده‌های مهم و در راس آن‌ها پرونده تشکیل دولت شد.

پیش از این، «احمد ریا» مسئول اطلاع رسانی حزب الله در البقاع لبنان گفته بود: محموله سوخت ارسالی ایران برای لبنان فردا از طریق بندر «بانیاس» سوریه وارد «بعلبک» لبنان می‌شود. مراسم استقبال از ورود تانکر‌های سوخت و شکست محاصره در حضور شماری از مقامات لبنانی برگزار خواهد شد.

چندی پیش هم «شیخ علی دعموش» معاون رئیس شورای اجرایی «حزب الله» لبنان با اشاره به ارسال کشتی سوخت از سوی جمهوری اسلامی ایران برای کشورش، گفت: با ارسال کشتی سوخت ایران وارد مرحله شکستن محاصره آمریکا شدیم.

این مقام حزب الله لبنان افزود: ما همواره باید تلاش کنیم تا محاصره آمریکا علیه خود را بشکنیم. ارسال کشتی سوخت ایران به سمت لبنان در واقع تلاش‌های آمریکا برای تحت فشار قرار دادن لبنانی‌ها را با شکست مواجه ساخت.

وی در ادامه یادآور شد: یکی از مهمترین نتایج واردات سوخت از ایران آن است که آمریکایی‌ها را رسوا کرد و دروغ بودن تهمت‌هایی را که علیه حزب الله مطرح می‌کردند، برملا ساخت. این اقدام نشان داد کسی که پشت بحران‌های ملت لبنان قرار دارد مقاومت نیست، بلکه آمریکا و مزدورانش هستند.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها