به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۸
نماینده مردم در مجلس:
شاکری گفت: اولویت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این دوره می‌تواند ایجاد تحول در برقراری ارتباط مؤثر با خانواده‌های محترم شهدا، جانبازان و آزادگان باشد.
کد خبر: ۴۷۷۶۱۶
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۲ - 15September 2021

مهمترین اولویت فرهنگی بنیاد شهید ارتباط موثر با جامعه ایثارگری است

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «اقبال شاکری» عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی اظهار داشت: مهمترین اولویت فرهنگی که باید در دستور کار بنیاد شهید قرار گیرد، ایجاد تحول در برقراری ارتباط مؤثر با خانواده‌های محترم شهدا، جانبازان و آزادگان است.

نماینده اسلامشهر، تهران، ری و شمیرانات در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این‌که خانواده معزز جامعه ایثارگری باید بنیاد شهید و امور ایثارگران را ملجأ و پناهگاه خود بداند، افزود: اگر این قشر هر مشکلی دارد باید در وهله نخست، به بنیاد شهید و امور ایثارگران مراجعه کند و بتواند مسائل خود را با این نهاد مطرح و به نتیجه برساند.

وی با تأکید بر این‌که بنیاد شهید و امور ایثارگران باید رویکرد تعاملی خود را با خانواده جامعه ایثارگری حفظ کند و ارتقاء ببخشد، گفت: باید بکوشیم که هرگز فضای خشک و اداری بر محیط بنیاد شهید و امور ایثارگران که برای خدمت به، ولی‌نعمتان نظام مقدس جمهوری اسلامی تأسیس شده است؛ غلبه نکند. این اتفاق با رویکرد‌های تأسیس این نهاد ارزنده انقلاب در تناقض است.

شاکری یادآور شد: هرچند تاکنون تعامل مناسبی از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران با جامعه هدف وجود داشته است، اما باید این روحیه را رشد داد و کارکنان این نهاد باید همواره گوش شنوایی برای انتقادات خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان داشته و در برابر شنیدن این انتقادات صبور باشند؛ بنابراین رئیس جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران باید در نحوه رسیدگی به مشکلات جامعه ایثارگری تحولی بنیادی ایجاد کند تا بسیاری از مشکلات و دغدغه‌های این جامعه برطرف شود. البته مجلس شورای اسلامی نیز در زمینه رفع مشکلات جامعه ایثارگری مساعدت و همکاری لازم را خواهد داشت.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اعضای جامعه ایثارگری باید احساس کنند که بنیاد شهید و امور ایثارگران همواره به یاد آنان است بنابراین ضرورت دارد که برنامه‌های سرکشی به خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان به‌صورت گسترده‌تری انجام شود تا آن‌ها احساس نکنند که فراموش شده‌اند.

وی با اشاره به تصویب قانونی که دولت را ملزم به تبدیل وضعیت استخدامی فرزندان جامعه ایثارگری می‌کند، گفت: یکی از اهداف ما در تصویب این قانون این بود که بتوانیم بخشی از دِین خود را به جامعه ایثارگری کشور ادا کنیم. البته این کار باید خیلی پیش از این‌ها صورت می‌گرفت، اما توانستیم با در نظر گرفتن بودجه مناسب در لایحه بودجه ۱۴۰۰ این امر را تحقق ببخشیم.

نماینده اسلامشهر، تهران، ری و شمیرانات در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نیاز است که بنیاد شهید و امور ایثارگران در این زمینه حقوق فرزندان جامعه ایثارگری را از سایر نهاد‌ها مطالبه کند. در زمینه فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیز بنیاد شهید و امور ایثارگران به‌عنوان متولی اصلی این امر، باید از تمامی نهاد‌ها در این زمینه مطالبه داشته باشد.

منبع: نوید شاهد

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها