به روز شده در: ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۵
استاندار تهران:
محسنی بندپی درباره آخرین وضعیت کرونا در تهران و واکسیناسیون توضیحاتی ارائه داد.
کد خبر: ۴۷۷۶۲۴
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۱ - 15September 2021

اتباع در پوشش واکسیناسیون قرار می‌گیرند/ تزریق ۲۶۰ هزار دوز واکسن در روز گذشتهبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، انوشیروان محسنی بند پی استاندار تهران در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونا استان تهران اظهار داشت: همیشه پنج گروه در تهران داشتیم که علی‌رغم اقدامات ما را با مشکل مواجه می‌کردند؛ پایانه‌ها، پاساژها، تالار‌ها و ... از این دست بودند که به آن‌ها نامه اخطار ارسال شد این صنوف باعث می‌شوند که درصد رعایت پروتکل‌ها پایین بیاید.

وی ادامه داد: در واکسیناسیون تحول خوبی صورت گرفته است و روز گذشته ۲۶۰ هزار دز واکسن تزریق شد و این مقدار از مجموع کلی حدود یک میلیون واکسن تزریق شده برای تهران بوده که رشد حدود پنج درصدی تزریق واکسن در تهران را نشان می‌دهد.

محسنی بندپی گفت: براساس بازرسی‌هایی که انجام شده در بیشتر مراکز واکسیناسیون رعایت پروتکل‌ها انجام می‌شود؛ ۷۶ درصد جمعیت تهران بالای ۱۸ سال هستند که شش درصد از جمعیت کشوری بیشتر است و باید این درصد در تعداد واکسن‌هایی که در اختیار تهران قرار می‌گیرد مد نظر قرار گیرد.

استاندار تهران گفت:خداروشکر میزان بیماران سرپایی و فوتی‌ها کاهش پیدا کرده، اما این ویروس با تغییر فصل و زمان هیچ تغییری نکرده است؛ باید معیار‌هایی که در تقویت اقدامات پیشگیرانه، واکسن، رعایت دستورالعمل‌ها و تقویت اقدامات درمانی دخیل هستند را انجام دهیم تا اگر به پیک ششم هم رسیدیم بتواتیم به خوبی این ویروس را کنترل کنیم.

محسنی بندپی افزود: اتباع هم قرار شده که در پوشش واکسیناسیون قرار بگیرند و آن‌هایی هم که شناسنامه ندارند هم باید به نحوی واکسن را دریافت کنند؛ روز گذشته در رابطه با تردد شبانه قرار شد، کسانی که در مراکز واکسیناسیون فعالیت می‌کنند و یا ارتباط در این باره دارند با اعلام کد ملی و پلاک جریمه نشوند و تردد شبانه همچنان پابرجاست همچنین کسانی که در یکشنبه و دوشنبه تردد داشتند جریمه نخواهند شد.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها