به روز شده در: ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۸
وزیر خارجه عمان:
وزیر خارجه عمان تأکید کرد که این کشور با عربستان سعودی و فرستادگان سازمان ملل و آمریکا در امور یمن به منظور پایان بخشیدن به جنگ در این کشور در تماس است.
کد خبر: ۴۸۰۸۳۵
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۶ - 28September 2021

هدف ما پایان دادن به جنگ در یمن استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «بدر البوسعیدی» وزیر خارجه عمان دوشنبه شب (دیشب) در سخنانی که از طریق ویدئوکنفرانس در هفتاد و ششمین دور نشست مجمع عمومی سازمان ملل پخش شد، اظهار داشت: مسقط برای پایان جنگ در یمن، مبارزه با تروریسم و حمایت از آشتی در افغانستان تلاش می‌کند.

وی بر حق فلسطینیان برای تشکیل دولت مستقل فلسطین در مرز‌های سال ۱۹۶۷ تأکید کرد.

بنابر گزارش وبگاه «الخلیج اونلاین»، البوسعیدی همچنین پایبندی عمان به حسن همجواری و عدم دخالت در امور دیگر کشور‌ها را مورد تأکید قرار داد.

وی تصریح کرد: عمان با عربستان سعودی، «هانس گراندبرگ» فرستاده سازمان ملل، «تیموتی لیندرکینگ» فرستاده آمریکا در امور یمن و طرف‌های یمنی برای پایان دادن به جنگ در این کشور در تماس است.

وزیر خارجه عمان همچنین گفت: هدف این کشور پایان دادن به جنگ در یمن از طریق برقراری آتش‌بس دائمی و فراگیر و ازسرگیری کامل تلاش‌های انسانی است.

البوسعیدی درباره ایران نیز ابراز امیدواری کرد که مذاکرات وین درباره برجام به توافق مورد نظر همه طرف‌ها منتهی شود.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که طرف‌های افغانستانی برای آشتی و اولویت دادن به منافع عالی ملت تلاش کنند.

عمان با توجه به روابط خوب با طرف‌های بحران یمن، نقش مهمی در این پرونده ایفا می‌کند و پیشتر مسقط میزبان گفت‌وگو‌های مسئولان منطقه‌ای و بین‌المللی در این خصوص بوده است.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار