به روز شده در: ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۹
رئیس دفتر سیاسی حماس:
رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» در سخنانی گفت: آزاد ساختن اسرای فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی در رأس اولویت‌های «حماس» قرار دارد.
کد خبر: ۴۸۲۵۶۸
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۲ - 08October 2021

آزادی اسرای فلسطینی در رأس اولویت‌های «حماس» قرار داردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از فلسطین الیوم، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس که به قاهره، پایتخت مصر سفر کرده است، سخنانی را در خصوص اسرای فلسطینی مطرح کرد.

بر اساس این گزاش، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس در این زمینه گفت: آزاد ساختن اسرای فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی در رأس مهمترین اولویت‌های حماس قرار دارد.

اسماعیل هنیه در ادامه سخنان خود افزود: جنبش حماس از هیچ تلاشی برای آزادی اسرای فلسطینی دریغ نمی‌کند. حماس به هر قیمتی برای آزادی فلسطینیان در بند رژیم صهیونیستی اقدام خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود بر لزوم تحقق وحدت ملی در فلسطین تأکید کرد و ادامه داد: درحال حاضر تنها راه مقابله با اشغالگری رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینیان، پایبندی به گزینه وحدت ملی است.

چندی قبل هم جنبش مقاومت اسلامی حماس در بیانیه‌ای درباره مبادله اسرا اعلام کرد: رژیم صهیونیستی خود به خوبی می‌داند که اسرای آن تنها در برابر آزادی اسرای فلسطینی، آزاد خواهند شد. این رژیم اکنون به دنبال باج خواهی از مقاومت است، اما به هدف خود نخواهد رسید.

جنبش حماس در ادامه بیانیه خود آورده است: رژیم صهیونیستی نمی‌تواند پرونده‌های مختلف را با یکدیگر درهم آمیزد. اسرا در مقابل اسرا آزاد خواهند شد. این رژیم تاکنون به تعهدات خود در توافق آتش بس نیز پایبند نبوده است.

پیشتر نیز روزنامه لبنانی «الأخبار» مطلبی را در خصوص مسأله مبادله اسرا میان جنبش مقاومت اسلامی حماس و رژیم صهیونیستی منتشر کرد. این روزنامه در مطلب خود آورده است: رژیم صهیونیستی مطالبات زیاده خواهانه‌ای را در خصوص مبادله اسرا با حماس مطرح کرده است.

روزنامه الأخبار در این مطلب همچنین عنوان کرده است: اخیراً «تور ویسلند» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در غرب آسیا پیامی را از طرف رژیم صهیونیستی به مقامات جنبش مقاومت اسلامی حماس رساند.

روزنامه مذکور عنوان کرده است: این مقام سازمان ملل متحد به مقامات حماس اعلام کرد که تا پیش از پایان آزادسازی اسرای رژیم صهیونیستی، این رژیم اجازه بازگشایی گذرگاه‌ها یا ورود کمک‌های بین‌المللی به غزه را نمی‌دهد و از بازسازی این منطقه جلوگیری خواهد کرد.

در ادامه مطلب الاخبار آمده است: رژیم صهیونیستی خواستار امتیازدهی حماس در پرونده تبادل اسرا، کم کردن از تعداد اسرایی که درخواست آزادی آن‌ها را دارد و نیز کاستن از دیگر شروط است. حماس قاطعانه به این درخواست پاسخ منفی داده است.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها