به روز شده در: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۱
سردار شهید حسین همدانی از بزرگ‌ترین فرماندهان جنگ سوریه و به عنوان نابغه جنگ‌های ناهمتراز در غرب آسیا شناخته می‌شود. این سردار شهید در کنار حاج احمد متوسلیان، شهید محمدابراهیم همت و شهید محمود شهبازی از بنیانگذاران تیپ ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) بوده است.
کد خبر: ۴۸۳۳۲۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱ - 12October 2021

به گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، سردار شهید حسین همدانی از بزرگ‌ترین فرماندهان جنگ سوریه، نابغه جنگ‌های ناهمتراز در غرب آسیا شناخته می‌شود. این سردار شهید در کنار حاج احمد متوسلیان، شهید محمدابراهیم همت و شهید محمود شهبازی از بنیانگذاران تیپ ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) بوده است.

سفارش سردار همدانی در آغاز عملیات کربلای ۲ + صوت منتشرنشده

آنچه در ادامه می‌شنوید، سخنان منتشر نشده سردار شهید حسین همدانی است که مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به مناسبت اختتامیه دومین دوره دوسالانه انتخاب کتاب جبهه مقاومت و دفاع از حرم اهل بیت (ع) با عنوان «جایزه سردار سرلشکر پاسدار شهید حاج حسین همدانی» این صوت تاریخی را برای نخستین بار منتشر می‌کند.

سفارش سردار حسین همدانی چه بود؟

سردار شهید همدانی در هشتم شهریور سال ۱۳۶۵ در بحبوحه عملیات کربلای ۲ در ارتفاع کرو سفارش و توصیه‌ای را خطاب به همرزمانش در اردوگاه تیپ ۱۰۵ قدس بیان کرد:

«اولین مسأله برای ما رضایت خداست. در تمام لحظه‌ها، از لحظه‌ای که حرکت می‌کنیم تا لحظه‌ای که با دشمن درگیر می‌شویم و تا لحظه‌ای که پیروزی ظاهری نصیب شما می‌شود.

شما در تمام لحظات و حتی آن لحظاتی که انگشت شما روی ماشه می‌رود و می‌چکانید و دشمن را نشانه می‌گیرید، باید به نام خدا «قربةً الی الله» باشد و اگر چنین بود، پیروزید. حالا که پیروزی ظاهری به دست بیاید که می‌آید، رضایت او برای ما بس است. پس ما در تمام لحظات باید این را متوجه باشیم و اگر این چنین بودیم مسلماً خدا وعده داده پیروزی ظاهری و فتح ظاهری را. در تمام لحظات سفارش می‌کنم برادر‌ها که به یاد خدا باشند.»

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار