به روز شده در: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس کرمانشاه:
سردار«باباخانی» گفت: یکی از مهمترین وظایف ما انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان جامعه است و یادمان‌های دفاع مقدس بهترین مکان برای این منظور هست.
کد خبر: ۴۸۳۴۱۰
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۲ - 12October 2021

یادمان های دفاع مقدس بهترین مکان برای اشاعه و تقویت فرهنگ مقاومت استبه گزارش دفاع‌پرس از کرمانشاه، سرتیپ دوم پاسدار «ناصر باباخانی» مدیرکل حفظ آثار ونشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه امروز در جلسه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که در سالن جلسات فرمانداری شهرستان سرپل ذهاب با حضور فرماندار و اعضای شورای اداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: جنگ تحمیلی به گفته رهبر معظم انقلاب اسلامی در کرمانشاه آغاز شد و در همان استان کرمانشاه به پایان رسید، جنگ تحمیلی در دوران دفاع مقدس یک جنگ نابرابر بود که  ابتدا در شهرستان گیلانغرب و بعد سرپل ذهاب و قصرشیرین آغاز و مورد تجاوز دشمن بعثی قرار گرفت.

سردار باباخانی افزود: مردم این منطقه جنگ تحمیلی را با گوشت و خون و جسم خود لمس کردند همه مردم این شهرستان رزمنده بودند اعم از مرد زن بچه، کوچک و بزرگ،در خط مقدم و پشت خط مقدم ایستادند و مقاومت کردند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کرمانشاه بر تقویت بیش از پیش فعالیت‌های فرهنگی در حوزه دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: یکی از مهمترین وظایف ما انتقال تفکر و فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان جامعه است و یادمان های دفاع مقدس بهترین مکان برای اشاعه و تقویت فرهنگ مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمن هستند.

وی در ادامه به اجرای طرح های موردنظر در یادمان های شهدای این شهرستان اشاره کرد و گفت: سپاه پاسداران با همکاری شهرداری، استانداری، ارتش و دیگر نهادها آماده هستند و در تامین بودجه مساعدت لازم دارد. یادمان بازی دراز در سرپلذهاب تبدیل به محلی برای فرهنگ شده است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار