به روز شده در: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۵
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد خبر داد؛
سرهنگ «آسمند» گفت: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۵۳ هزار سند دفاع مقدس شامل اسناد مکتوب، فیلم، عکس، کاست و ... گردآوری شده که از این تعداد، حدود ۵۰ هزار سند اسکن، توصیف و ارزشیابی شده است.
کد خبر: ۴۸۳۶۵۳
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۶ - 13October 2021

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یاسوج، نشست کمیته «آموزش، پژوهش، اسناد و مدارک» دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد امروز با حضور اعضاء در سالن جلسات دانشگاه یاسوج برگزار شد.

سرهنگ «امیرعباس آسمند» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد در این نشست اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۵۳ هزار سند دفاع مقدس شامل اسناد مکتوب، فیلم، عکس، کاست و ... گردآوری شده که از این تعداد، حدود ۵۰ هزار سند اسکن، توصیف و ارزشیابی شده است.

وی به اهمیت تدوین تاریخ شفاهی رزمندگان دوران دفاع مقدس اشاره داشت و بیان کرد: در سال جاری، چاپ ۱۳ عنوان کتاب تاریخ شفاهی در دستورکار قرار گرفته است که از این تعداد، تاکنون چهار عنوان به مرحله نهایی چاپ رسیده و مابقی در حال طی فرآیند‌های پیاده‌سازی، تدوین و چاپ است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد از چاپ و نشر اسناد دوران دفاع مقدس در قالب کتاب خبر داد و گفت: سال گذشته سه عنوان کتاب اسنادی چاپ و به بازار نشر عرضه شد، در سال جاری نیز چاپ هفت عنوان کتاب اسنادی در دستور کار قرار گرفته که از این تعداد، سه عنوان به مرحله نهایی رسیده است.

آسمند با اشاره به برگزاری مستمر جلسات کمیته تخصصی «آموزش، پژوهش، اسناد و مدارک دفاع مقدس» استان، متذکر شد: در این جلسات، بر تدوین نقش ادارات و سازمان‌ها به عنوان بخشی از مداخل دانشنامه استانی دفاع مقدس تأکید می‌شود.

وی همچنین به سامانه جامع اسنادی دفاع مقدس اشاره داشت و ابراز کرد: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تهیه نرم‌افزار این سامانه را به عهده گرفته است، اما تهیه سخت‌افزار و تجهیزات این سامانه حدود ۸۰ میلیون اعتبار نیاز دارد که این اعتبار باید از محل اعتبارات استانی تأمین شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد همچنین با اشاره به راه‌اندازی کتابخانه دیجیتال دفاع مقدس استان، گفت: تاکنون حدود یک هزار و ۷۶۸ عنوان کتاب در این کتابخانه بارگزاری شده است.

انتهای پیام/‌

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار