به روز شده در: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۸
نماینده مجلس مطرح کرد؛
حیدری گفت: سفر رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح کشورمان به پاکستان موجب انتقال پیام صلح و دوستی، ضرورت افزایش روابط دوجانبه و پرهیز از بروز برخی رفتار‌ها در منطقه می‌شود.
کد خبر: ۴۸۳۶۵۸
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۲ - 13October 2021

ضرورت افزایش اشراف پاکستان بر مرز‌های مشترک با ایران

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «شهریار حیدری» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی در خصوص اهمیت سفر رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ایران در راس یک هیات بلند پایه نظامی – امنیتی به پاکستان، اظهار داشت: سفر سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران پیام صلح و دوستی، ضرورت افزایش روابط دوجانبه و پرهیز از بروز برخی رفتار‌ها در منطقه را تحت قالب دیپلماسی نظامی و امنیتی به مقامات این کشور منتقل می‌کند.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رابطه تهران و اسلام آباد در سطح خوبی است، اظهار کرد: این مهم در حالیست که گاهی پاکستان وارد معادلاتی می‌شود که این کشور را به سمت و سویی هدایت می‌کند که به نفعش نیست از این رو ایران همواره نگران کشور‌های همسایه است.

وی با بیان اینکه مولفه قدرت در ایجاد امنیت نقش بسیار مهمی دارد از این رو همکاری مشترک می‌تواند سبب تامین امنیت در مرز‌های مشترک شود، ادامه داد: این امر در حالیست که اسلام آباد باید مرزهایش را کنترل و مدیریت کند.

 نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه پاکستان طی چند وقت اخیر نسبت به مرزهایش حساس‌تر شده، اما باید اشراف بیشتری داشته باشد، افزود: در واقع تاکنون کنترل پاکستان در مرزهایش رضایت بخش نبوده است و بر این اساس شاهد نفوذ جریانات معاند و از خلاء‌های مرزی و انجام اقدامات ایذایی در کشورمان بوده ایم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به عبارتی نیرو‌های مرزبانی در مرز‌های مشترک کشورمان حضور فعال دارند هستند، اما پایگاه‌های طرف مقابل به دلیل خلاء‌ها مدیریت صحیحی ندارند؛ جمهوری اسلامی بار‌ها تذکر داده اگر این وضعیت ادامه یابد مجبور هستیم بر خلاف قوائد بین المللی و مرزی عملیات انجام دهیم لذا مشاهده می‌شود که مقامات دو کشور برای رفع مشکلات سفر‌های متعددی انجام می‌دهند.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار