به روز شده در: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۹
یک عضو ائتلاف «فتح» عراق با اشاره به نتایج نهایی انتخابات پارلمانی این کشور، گفت: نتایج این انتخابات توطئه‌ای بزرگ علیه «حشدالشعبی» است.
کد خبر: ۴۸۴۲۴۸
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۵ - 17October 2021

نتایج انتخابات عراق توطئه‌ای بزرگ علیه «حشد شعبی» استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از الفرات نیوز، «محمود الحیانی» عضو ائتلاف «فتح» عراق به نتایج نهایی انتخابات پارلمانی زودهنگام در این کشور واکنش نشان داد و اظهار داشت: نتایج این انتخابات توطئه‌ای بزرگ علیه «حشدالشعبی» است.

بر اساس این گزارش، این عضو ائتلاف فتح تصریح کرد: نتایج اعلامی توسط کمیساریای عالی انتخابات عراق یک کودتا علیه ساز و کار سیاسی محسوب می‌شود. حشدالشعبی در معرض یک توطئه بزرگ قرار گفته است.

الحیانی در ادامه اظهارات خود یادآور شد: برخی توطئه گران به دنبال نابودی گروه حشدالشعبی هستند. آن‌ها می‌خواهند حامیان حشدالشعبی را تضعیف کنند. روند انتخابات چیزی جز فریبکاری علیه ائتلاف فتح نبود.

پیش از این، هیأت هماهنگی شیعیان عراق موسوم به «چارچوب هماهنگی» که شامل احزاب و گروه‌های شیعه است، نتایج انتخابات این کشور را رد کرد. هیأت هماهنگی شیعیان عراق با انتشار بیانیه‌ای در این ارتباط اعلام کرد که از کمیساریای انتخابات انتظار داشتیم، تخلفات بزرگی را تصحیح کند که در جریان و پس از شمارش آرا و اعلام نتایج صورت گرفت.

این نهاد تأکید کرد: پس از اینکه کمیساریای انتخابات اصرار کرد که نتایج آرایی که مورد شکایت قرار گرفت، صحیح است، ما نیز مخالفت کامل خود را با نتایج این انتخابات اعلام می‌کنیم. نهاد مذکور، کمیساریای انتخابات را مسئول ناکامی و سو مدیریت انتخاب دانست و تأکید کرد که این مسئله، تأثیر منفی بر مسیر دموکراسی و وفاق اجتماعی خواهد گذاشت.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها