به روز شده در: ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۱
رئیس جمهور در سی‌وپنجمین کنفرانس وحدت اسلامی:
حجت‌الاسلام رئیسی گفت: امروز برگزاری سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی یک حرکت راهبردی و ضروری در جهان اسلام است که همه اندیشمندان بر آن تاکید دارند.
کد خبر: ۴۸۴۵۹۲
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶ - 19October 2021

کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی یک حرکت راهبردی و ضروری در جهان اسلام استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدابراهیم رئیسی» رئیس جمهور کشورمان در مراسم افتتاحیه سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در سخنانی، اظهار داشت: ولادت باسعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ع) را به همه عزیزان، شرکت کنندگان، حضار محترم و امت اسلامی تبریک عرض می کنم. همچنین از دستندرکاران این نشست نورانی و اثربخش بويژه از آقای حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع تقریب، آقای قاضی عسگر تشکر ویژه‌ای می‌کنم و به روح بلند مرحوم آقای تسخیری که بنیاد خوبی را تاسیس کردند درود می‌فرستم که تلاش ایشان در جای جای جهان اسلام ارزشمند است.

وی افزود: شهید حاج قاسم سلیمانی در جهان اسلام اقدامات عملی کرد و این اقدامات در کنار اقدامات علمی آیت الله تسخیری در رفع شبهات و در ایجاد وحدت در امت اسلامی بسیار موثر بود.

حجت‌الاسلام رئیسی ادامه داد: حرکت آن‌ها حرکت ماندگار، تقریبی و ارزشمند بود. فکر تقریب و وحدت امت اسلامی که امام و رهبری بر آن تاکید دارند یک حرکت راهبردی و ضروری در جهان اسلام است. امت اسلامی باید با همدیگر متحد باشند.

رئیس جمهور تصریح کرد: از عناصر مهم امت دارای هدف مشترک، حرکت و پویایی است و امت حق ندارد درجا بزند و قفل شود. آنچه از امت برداشت می‌کنیم، حرکت و مقتدای امت است مقتدای ما رسول خدا است. مقصد واحد امت آزادی امت از نظام سلطه است.

وی ادامه داد: بعد از دو قطبی شدن جهان پس از جنگ جهانی دوم، و پس از تک قطبی شدن جهان بعد از فروپاشی شوروی نظام سلطه تنها یک قدرت در مقابل خود می‌دید و آن اسلام بود. 

رئیس جمهور افزود: امروز در همه کشورهای منطقه از جمله عراق، سوریه، افغانستان، لبنان و یمن  شاهد تفرقه‌افکنی و توطئه دشمنان اسلام هستیم و همه ما باید بکوشیم امت اسلامی در برابر این توطئه‌ها مصون بماند.

رئیسی با تاکید بر اینکه امت اسلامی تنها قدرت مهمی است که نظام سلطه در برابر خود می‌بیند، گفت: نظام سلطه با شبهه‌افکنی و اختلاف انداختن بین امت اسلامی با استفاده از قدرت رسانه‌ای خود تلاش می‌کند مولفه‌های قدرت امت اسلامی را سُست کند اما نیروی انسانی کارآمد و دانشمندان و علما بزرگترین انرژی، قدرت و فرصت امت اسلامی هستند که در برابر توطئه‌های دشمنان وحدت و انسجام امت اسلامی بایستند.

وی با اشاره به سبک زندگی غرب اظهار داشت: اگر دیروز جوان آرزو می‌کرد در فضای فرهنگی غربی قرار بگیرد امروز احساس می‌کند باید روی پای خود بایستد.

رئیس جمهور با اشاره به اعتراف آمریکایی‌ها به ایجاد داعش بیان داشت: امت اسلامی بیدار شده است. این نشست برای برنامه ریزی بیداری اسلامی بسیار نقش دارد. بیداری اسلامی نباید به سردی گراید. دقیقا باید نسبت به توطئه ها و انحرافات فهم درستی وجود داشته باشد.

وی افزود: برخی در ابتدا داعش را درست درک نکردند. همان موقع رهبر معظم انقلاب گفتند جنس کار داعش جنس کار صهیونیست هاست و معلوم شد آنها ریشه آمریکایی و صهیونیستی دارند و رسماً وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد ما داعش را ایجاد کردیم. امروز در لبنان و افغانستان شاهد توطئه هستیم که فهم آن مهم است. روشنگری علما درباره توطئه ها مصونیت بخش جوانان اسلام است.

انتهای پیام/ 134

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها