به روز شده در: ۰۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶
مراحل اصلی و فاز عملیاتی دهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش از فردا به‌صورت غیرمتمرکز در تمامی پایگاه‌های نهاجا برگزار می‌شود.
کد خبر: ۴۸۴۷۷۴
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰ - 20October 2021

دهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت برگزار می‌شودبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، مراحل اصلی و فاز عملیاتی دهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از فردا (پنجشنبه) با شرکت بخشی از توان پروازی برای اولین‌ بار به‌صورت غیرمتمرکز در تمامی پایگاه‌های نهاجا با محوریت پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان، شهید فکوری تبریز، وحدتی دزفول، شهید عبدالکریمی بندرعباس و شهید یاسینی بوشهر برگزار می‌شود.

امیر سرتیپ خلبان «حمید واحدی» فرمانده نیروی هوایی ارتش در این زمینه گفت: در این مرحله ده‌ها فروند از انواع هواپیما‌های شکاری، شکاری بمب‌افکن، ترابری سنگین و نیمه‌سنگین، سوخت‌رسان، شکاری رهگیر و شناسایی، گشت هوایی و هواپیما‌های بدون سرنشین به مدت یک روز به اجرای مرحله اصلی و فاز عملیاتی رزمایش خواهند پرداخت.

وی افزود: در این رزمایش حجم گسترده‌ای از انواع هواپیما‌های با سرنشین و بدون سرنشین، شامل بمب‌افکن سنگین راهبردی سوخو ۲۴ و اف ۴، اف ۵، اف ۷، آر اف ۴، میگ ۲۹، اف ۱۴، صاعقه، هواپیما‌های سوخت‌رسان بوئینگ ۷۰۷ و ۷۴۷، هواپیما‌های ترابری و پشتیبانی، هواپیمای گشت دریایی P-۳F به همراه انواع هواپیما‌های بدون سرنشین، کرار، کیان، ابابیل، آرش و کمان ۱۲ مجهز به راکت، موشک‌های نقطه‌زن، بمب‌های هوشمند برد بلند و اخلال‌گر‌های راداری مشارکت دارند که در روزهای گذشته در پایگاه‌های شهید بابایی اصفهان، شهید فکوری تبریز، شهید عبدالکریمی بندرعباس، شهید یاسینی بوشهر و وحدتی دزفول گسترش پیدا کرده‌اند.

فرمانده نهاجا ادامه داد: این رزمایش به‌منظور، انعکاس بخشی از قابلیت‌ها و توان رزمی نهاجا همزمان با کسب آمادگی‌های لازم در هدایت و کنترل آتش شکاری رهگیرها، ارتقاء توان رزم، تمرین اجرای طرح‌های شناسایی، عملیاتی و کسب الگوی مناسب جهت نبرد در شرایط واقعی و با بهره‌گیری از انواع هواپیما‌های با سرنشین و بدون سرنشین به‌صورت دو سویه برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

امیر واحدی خاطرنشان کرد: نمایش قدرت هوایی، انعکاس بخشی از قابلیت‌ها و توان رزمی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، تمرین عملیات برد بلند جنگنده‌ها در خارج از رینگ پدافندی دشمن، دقت در نقطه‌زنی بمب‌ها و راکت‌ها در عملیات هوا به زمین و موشک‌های هوا به هوا و رصد اطلاعاتی منطقه عملیات، از محور‌های مورد توجه در این رزمایش بزرگ است.

وی اظهار داشت: در این رزمایش انواع سامانه‌ها و تسلیحات بومی و ارتقایافته اعم از بمب‌های هوشمند سنگین و نیمه‌سنگین، انواع موشک‌های لیزری، تلویزیونی، حرارتی، راداری، انواع راکت‌ها و بمب‌های تولید شده به دست متخصصان وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و جهاد خودکفایی نیروی هوایی ارتش مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

فرمانده نیروی هوایی ارتش به حضور کارکنان و نخبگان جوان نیرو‌های مسلح و به‌ویژه نیروی الهی هوایی در این رزمایش اشاره و عنوان کرد: خلبانان جوان، دلاور و آبدیده نیروی هوایی ارتش، با بهره‌گیری از تجارب پیشکسوتان و کارکنان فنی متعهد و متخصص، توانمندی و تاکتیک‌های رزمی خود را به اجرا خواهند گذاشت.

امیر واحدی در پایان تأکید کرد: رزمایش فداییان حریم ولایت که در گستره‌ای به وسعت کل کشور برگزار می‌شود، با استفاده از سامانه‌های ارتباطی پیشرفته، چندلایه و امن از ستاد فرماندهی نهاجا در تهران راهبری و فرماندهی خواهد شد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها