به روز شده در: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۴
ولادیمیر پوتین:
رئیس جمهور روسیه از حزب الله لبنان به‌عنوان یک گروه سیاسی مهم در این کشور یاد کرد.
کد خبر: ۴۸۵۱۱۷
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲ - 22October 2021

حزب الله یک گروه سیاسی مهم در لبنان استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از المیادین، رئیس جمهور روسیه در سخنانی اظهار داشت که مسکو با تمام گروه‌های سیاسی لبنان برای حفظ امنیت و ثبات این کشور همکاری می‌کند.

بر اساس این گزارش، ولادیمیر پوتین همچنین افزود که روسیه به صورت عملی با تمام گروه‌های سیاسی لبنان در تماس است و این امر ادامه خواهد یافت.

پوتین با بیان اینکه روسیه همواره نسبت به حل اختلافات در لبنان از طریق گفت‌وگو تشویق می‌کند و خواهان ایجاد بستر مشترک مناسب برای توافق بین طرف‌های لبنانی بدون درگیری است، افزود: ما با تمام لبنانی‌ها برای جلوگیری از خونریزی همکاری می‌کنیم.

رئیس جمهور روسیه درباره حزب الله هم گفت: موضع گیری درباره حزب الله از یک کشور به کشور دیگر متفاوت است. خوب می‌دانم که اشخاص مختلف در کشور‌های مختلف مواضع متفاوتی درباره حزب الله دارند.

پوتین در عین حال درباره موضع رسمی روسیه در این خصوص تاکید کرد: حزب الله یک گروه سیاسی مهم در لبنان است.

رئیس جمهور روسیه پیرامون تحقیقات درباره انفجار بندر بیروت هم اظهار داشت که مسکو امکان کمک به این تحقیقات را بررسی خواهد کرد و در صورت امکان تصاویر ماهواره‌ای را هم ارائه می‌کند.

پوتین در عین حال افزود: ما نمی‌توانیم درباره روند سیاسی دستگاه قضائی لبنان اظهارنظر کنیم و نمی‌توانیم از یک طرف علیه طرف دیگر حمایت کنیم چرا که این کار در تلاش‌های ما برای اصلاح بین طرف‌های لبنانی نتیجه عکس خواهد داد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها