به روز شده در: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۷
رئیس سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان، گفت‌: این موضوع که گفته می‌شود فشار افزونی بر دانش آموزان مدارس سمپاد است صحیح نیست، در نظر داشته باشید که توانمندی این دانش آموزان بالاتر از متوسط جامعه دانش آموزان است.
کد خبر: ۴۸۵۱۵۸
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰ - 22October 2021

آیا سلامت روان دانش آموزان مدارس سمپاد پایش می‌شود؟

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «الهام یاوری» رئیس سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان در گفت‌وگویی در مورد پایش سطح سلامت روان دانش آموزان مدارس سمپاد، اظهار داشت: به طور کلی این موضوع که گفته می‌شود فشار افزونی بر دانش آموزان مدارس سمپاد است صحیح نیست.  

وی در پاسخ به این سوال که دانش آموزان مدارس سمپاد ساعات حضور بیشتری در مدرسه نسبت به سایر دانش آموزان دارند، گفت:شاید این افزایش حضور در هفته دو سه ساعت بیشتر از سایر دانش آموزان مدارس دیگر باشد، اما نظر داشته باشید که دانش آموزان حاضر در مدارس سمپاد به لحاظ سطح توانمندی‌های بالاتر از متوسط جامعه و همچنین علاقه و رضایت خود به احساس شکوفایی توانمندی هایشان در این مدارس حضور دارند.

یاوری گفت: اما به طور کلی باید گفت به دلیل اهمیت بالاتری که نتایج آزمون‌ها برای این دانش آموزان دارد، ممکن است اضطراب و استرس موجود میان آن‌ها بیشتر متوسط سایر دانش آموزان جامعه باشد، اما در این خصوص نیز کادر مشاوران حاضر در این مدارس دانش آموزان را پایش و مورد مشاوره قرار می‌دهند.

ریس سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان گفت: اقدام مثبتی که در حال وقوع است استفاده از ظرفیت‌های موجود در ایبن مدارس برای کمک به دانش اموزان مدارس و مناطق دیگر است، در خصوص کاهش فشار و حتی استفاده از ظرفیت‌های مثبت این دانش آموزان برای کمک به دانش آموزان مدارس دیگر نیز می‌باشد، ما علاوه بر مدارس داخل سمپاد خود را مسول سایر دانش آموزان غیر سمپادی که بیرون از این مجموعه هم هستند می‌دانیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت:از این رو به صورت آزمایشی از طریق دانش آموزان خود مدارس سمپاد در حال کمک و مشاوره به دانش آموزان در مناطقی هستیم که دسترسی به آموزش با کیفیت ندارند و یا همچنین در حوزه تحصیلی نیاز به مشاوره دارند، از این رو در حال حاضر در ۴ استان به از طریق دانش آموزان سمپاد به دانش آموزان مناطق کم برخوردار که به کیفیت بالای آموزشی دسترسی ندارند مشاوره درسی و تحصیلی داده می‌شود.

منبع: میزان  

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار