به روز شده در: ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۵
فرمانده کل سپاه:
سرلشکر سلامی از پیشرفت چشمگیر سپاه در عرصه‌های سایبری و جنگ الکترونیک خبر داد و گفت: در صحنه جنگ اطلاعاتی نیز به دستاورد‌های خوبی رسیده‌ایم.
کد خبر: ۴۸۵۶۰۶
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰ - 26October 2021

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در حاشیه جشنواره مالک اشتر نیرو‌های مسلح که در سالن ۵ آذر ستاد کل نیرو‌های مسلح برگزار شد، اظهار داشت: شاهد رشد و شکوفایی قدرت دفاعی‌مان در همه عرصه‌ها هستیم.

وی در این زمینه گفت: نیروی زمینی سپاه با گسترش در امتداد مرز‌ها، برقراری امنیت و ساخت قدرت در عقبه، نمایش باشکوهی از یک نیروی دفاعی در زمین را به تصویر می‌کشد.

فرمانده کل سپاه افزود: نیروی هوافضای سپاه در عرصه‌های موشکی، پدافند هوایی، پهپاد‌ی، فضایی و همچنین جنگال (جنگ الکترونیک) به شکل متوازن و در عین حال شتاب‌داری در حال پیشرفت است که گاهی اوقات مردم ما آزمون‌های عملیاتی این سامانه‌ها را چه در رزمایش‌ها و چه در آزمایش‌ها در میدان می‌بینند.

سردار سلامی ادامه داد: البته به دلیل رعایت حفاظت اطلاعات قدرتمان، همه آنچه که به‌عنوان یک قدرت اساسی ساخته می‌شود، قابل بیان نیست.

وی درخصوص وضعیت نیروی دریایی سپاه نیز اظهار داشت: به‌منظور نبرد با قدرت‌های بزرگ که عموماً بر دریا متمرکز هستند، ما به شکل بسیار وسیعی در حال گسترش قلمرو قدرت دریایی خود هستیم.

فرمانده کل سپاه سپس به خدمت‌رسانی بسیج اشاره و عنوان کرد: همگان شاهد هستند که پایگاه‌های مقاومت بسیج چگونه در صحنه‌های مختلف به مردم کمک می‌کنند و بسیجیان، عرصه خدمت به مردم را میدان جهاد خود قرار داده‌اند.

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: الحمدلله در عرصه‌های جنگال و سایبری پیشرفت‌های مطلوب و قابل توجهی داشته‌ایم و در صحنه جنگ اطلاعاتی نیز به دستاورد‌های خوبی رسیده‌ایم.

وی همچنین درخصوص جشنواره مالک اشتر نیرو‌های مسلح گفت: عملکرد همه سازمان‌ها و بخش‌های نیرو‌های مسلح در ستاد کل نیرو‌های مسلح ارزیابی می‌شود و این ارزیایی‌ها بر اساس شاخص‌ها و امتیازدهی‌های ستاد کل است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: بر این مبنا سازمان‌ها، نیروها، یگان‌ها و معاونان ستادی که موفقیت‌های بیشتری داشته‌اند، یا از دید ستاد کل نیروهای مسلح، برتر بوده‌اند، در جشنواره‌ای به نام مالک اشتر شرکت می‌کنند و از آن‌ها تقدیر می‌شود.

سردار سلامی با بیان اینکه در نیرو‌های مسلح همه با تمام وجود جهاد می‌کنند و فاصله‌ای وجود ندارد، اظهار داشت: همه با هم بسیار نزدیکند و به همین علت انتخاب‌ها بسیار مشکل است.

وی با اشاره به اینکه چون قاعده این است که انتخاب‌هایی صورت گیرد، گفت: واقعا تمام فرماندهان ما و همه یگان‌های ما، آحاد کارکنان در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و عزیزان بسیج تمام تلاششان را بکار می‌گیرند که همه فرامین و تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی رعایت شود و جهت‌گیری‌های اصلی قدرت دفاعی ما به نحو ممکن و در حداکثر بضاعت باشد.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: بنابراین همه واقعاً قابل ستایش و در مسیر هستند و خودشان را برای هرگونه احتمالی مهیا کرده‌اند و حتی آحاد کارکنان ما قابل تقدیر هستند.

سرلشکر سلامی گفت: در واقع فرماندهان و کارکنان تلاش می‌کنند تا موفقیتی حاصل شود و ما هم این موفقیت را به شهیدان عزیزمان به‌ویژه فرمانده شهیدمان سردار حاج قاسم سلیمانی و به همه بسیجیان و پاسدارانی که در اقصی نقاط این کشور در حال دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های ملت هستند، تقدیم می‌کنیم.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار