به روز شده در: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۶
وزیر دفاع روسیه:
شویگو طی سخنانی تاکید کرد که کشورش شاهد تشدید فعالیت بمب افکن‌های استراتژیک آمریکا در نزدیکی مرزهای خود است.
کد خبر: ۴۹۰۷۸۱
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۲ - 23November 2021

شاهد تشدید فعالیت بمب افکن های آمریکا در نزدیک مرزهای روسیه هستیمبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه روز سه‌شنبه اظهار داشت: روسیه شاهد تشدید فعالیت بمب افکن‌های استراتژیک آمریکا در نزدیکی مرزهای خود است.

وی که این سخنان را در گفت‌وگو با همتای چینی خود مطرح می‌کرد، افزود: ما شاهد افزایش قابل توجه فعالیت بمب افکن‌های استراتژیک آمریکا در نزدیکی مرزهای روسیه هستیم.

وزیر دفاع روسیه در این گفت‌وگوی دوجانبه تصریح کرد: طی این ماه، در جریان برگزاری «رزمایش رعد جهانی»، فرماندهی راهبردی ایالات متحده، با استفاده از ۱۰ بمب افکن استراتژیک به طور همزمان از جهات غربی و شرقی به آزمایش سلاح‌های هسته‌ای علیه روسیه پرداخت.

شویگو در خصوص موقعیت جغرافیایی این تمرینات نظامی خاطرنشان کرد: فاصله (موقعیت انجام این تمرینات) از مرز ایالتی ما ۲۰ کیلومتر بود.

وی همچنین تاکید کرد که توسعه تعامل بین روسیه و چین به ویژه در بحبوحه تشدید تلاطم ژئوپلیتیکی و پتانسیل درگیری رو به رشد در مناطق مختلف جهان اهمیت دارد.

شویگو تاکید کرد: چین و روسیه برای سال‌ها شرکای استراتژیک یکدیگر بوده‌اند. امروز توسعه تعامل ما در شرایط تشدید تلاطم ژئوپلیتیکی و پتانسیل درگیری رو به رشد در مناطق مختلف جهان بسیار حیاتی است.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها