به روز شده در: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۳
معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:
گفت: رسانه تراز باید عدالت‌ محور، عقلانی، حرفه‌ای بوده و در خلق روایت اول از یک رویداد پیشتاز باشد و فرزند زمانه خویش باشد.
کد خبر: ۴۹۰۷۸۶
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰ - 23November 2021

رسانه تراز باید عدالت‌ محور و حرفه‌ای باشدبه گزارش دفاع‌پرس از بوشهر، «فرشاد مهدی‌پور» معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، امروز در همایش رسانه مطالبه‌گر در بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر پیشتاز مقابله با استعمار و استکبار بوده و رسانه‌های مطالبه‌گر باید نگاه ویژه‌ای به سابقه استان داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس آمار رئیس جمهور در بالاترین سطح محبوبیت قرار دارد، گفت: توقع از دولت و رئیس جمهور بسیار بالا است و مردم انتظار کوچک‌ترین اشتباه را از این دولت ندارند.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ارتش بزرگ رسانه‌ای جریان معاند توانسته است که به سرمایه اجتماعی ما ضربه بزند افزود: رسانه تراز باید عدالت‌محور، عقلانی، حرفه‌ای بوده و در خلق روایت اول از یک رویداد پیشتاز باشد و فرزند زمانه خویش باشد.

مهدی‌پور با بیان اینکه رسانه‌ها عمدتاً دچار سیاست‌زدگی هستند، ترویج اخلاق و احترام در فعالیت‌های رسانه‌ای را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: رسانه مطالبه‌گر چیزهایی را منعکس می‌کند که مسئولان به خوبی نمی‌بینند. این رسانه‌ها چشم و چراغ دولت هستند.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه رسانه مطالبه‌گر باید شفافیت را از خودش آغاز کند، افزود: رسانه مطالبه‌گر باید شرایط و دشمن را به خوبی بشناسد.

وی شناخت مکان و زمان را یکی از نیازهای اساسی رسانه‌های مطالبه‌گر دانست و گفت: رسانه مطالبه‌گر باید چشم ما برای دیدن پدیده‌ها باشد. این رسانه باید پایه باشد، نه پیرو. باید طراحی داشته باشد نه طبق طرح و برنامه دیگران حرکت کند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار