به روز شده در: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۹
مدیر ادبیات و تاریخ اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان خبر داد؛
«دهقانی» گفت: نفرات برگزیده شرکت‌کننده در مرحله استانی دهمین دوره جایزه ادبی یوسف در لرستان، در محورهای مختلف جشنواره معرفی شدند.
کد خبر: ۴۹۰۸۹۷
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۲ - 25November 2021

نفرات برگزیده مرحله استانی دهمین دوره جایزه ادبی در لرستان معرفی شدند

«عصمت دهقانی» مدیر ادبیات و تاریخ اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس درخرم‌آباد، با بیان اینکه در سال‌جاری حضور نویسندگان و شاعران لرستانی در جشنواره‌های ادبی در مقایسه با سنوات گذشته چشمگیر بود، اظهار داشت: نفرات برگزیده شرکت‌کننده در مرحله استانی دهمین دوره جایزه ادبی یوسف (داستان کوتاه دفاع مقدس و مقاومت)، طبق نظر هئیت داوران در محورهای مختلف جشنواره معرفی شدند.

وی افزود: در این مرحله از مسابقات شرکت‌کنندگان آثار خود را در محورهای عمومی دفاع مقدس (رزمندگان، جانبازان، مادران شهدا، شهدای مفقودالاثر و...)، مدافعان حرم و مدافعان سلامت، در ۲ گروه سنی بزرگسال و کودک و نوجوان به دبیرخانه ارسال کردند.

دهقانی ضمن تشکر از تمامی خبرگزاری‌ها و اصحاب رسانه که در انتشار فراخوان جشنواره‌های ادبی، همکاری لازم را با اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان لرستان داشتند، افزود: دبیرخانه استانی دهمین دوره جایزه ادبی یوسف در استان لرستان، در مرداد جهت دریافت آثار تشکیل شد و تا پایان مهر شرکت‌کنندگان آثار خود را به دبیر خانه ارسال کردند.

مدیر ادبیات و تاریخ اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان تصریح کرد: پس از داوری آثار در سه مرحله توسط هئیت داوران، در بخش عمومی دفاع مقدس «سید مهدی موسوی» از «خرم آباد»  نفر اول، «منصور آسترکی» از شهرستان «دورود» و «ناهید گودرزی» از شهرستان «الیگودرز» به‌طور مشترک دوم و «لیلا غلامی ونوول» از شهرستان «خرم‌آباد» موفق به کسب مقام سوم شدند.

وی بیان کرد: در بخش مدافعان حرم؛ «نسرین نیازی» از خرم‌آباد به‌عنوان نفر برگزیده معرفی شد و هیئت داوران اثر هیچ‌کدام از آثار ارسالی دیگر در این بخش را حائز رتبه اعلام نکردند.

دهقانی گفت: در بخش مدافعان سلامت «پروانه قبادی‌کیا» و «یوسف علی بیرانوند» هر دو از «خرم‌آباد» به ترتیب موفق به کسب مقام اول و دوم شدند و هئیت داوران اثری را حائز رتبه سوم ندانستند.

مدیر ادبیات و تاریخ اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان ادامه داد: در بخش ویژه شهدا؛ «سیدمهدی موسوی» از خرم‌آباد، «خدایار آزادی» از «دورود» و «لیلا پرون» از «پلدختر» به ترتیب موفق به کسب مقام اول تا سوم شدند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین آثار «نرگس احمدی» از «خرم‌آباد»، «محمود سیف» از «دورود»، «آنیتا بیرانوند» از «خرم‌آباد»، «آرش رضایی» از «ازنا» و «لیلا همتی» از «خرم‌آباد» نیز شایسه تقدیر اعلام شدند.        

دهقانی خاطرنشان کرد: در گروه سنی کودک و نوجوان نیز داستان «رهام بشیری» از «اشترینان» با محوریت مدافعان سلامت شایسته تقدیر شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار