به روز شده در: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۱
رئیس بنیاد شهید:
«قاضی‌زاده هاشمی» گفت: گلزارهای شهدا باید به زیارتگاه تبدیل شوند. این کار در برخی از استان‌های کشور ایجاد شده که فضای بسیار زیبا و دلنشین را بوجود آورده است.
کد خبر: ۴۹۱۱۴۶
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۴ - 25November 2021

گلزارهای شهدا باید به زیارتگاه تبدیل شوندبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یزد، «سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی» رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، امروز (پنج‌شنبه) ظهر امروز در شورای ترویج و توسعه فرهنگ و ایثار و شهادت یزد مرکز توسعه معارف اهل بیت است، اظهار داشت: یزدی‌ها در انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و هم بعد از آن بسیار خوش درخشیدند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به لزوم بازبینی در ماموریت‌ها نسبت به شهید و شهادت در سطح کشور، اظهار داشت: نباید هر سازمان به هر شکلی در بحث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت کند و شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت نیز به همین منظور ایجاد شده تا فعالیت‌ها منسجم و اثربخش انجام گیرد.

وی با بیان اینکه مسئولان استان‌ها با خانواده‌های شهدا دیدار و گفت‌وگو داشته باشند، افزود: بدون شک اگر در هر هفته توسط مسئولان استان‌ها این دیدار‌ها انجام گیرد، بسیار اثربخش و اثرگذار خواهد بود.

طبق قانون فرزندان شاهد و ایثارگر در سطح کشور باید در ادارات مشغول به کار شوند

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه تعدادی از فرزندان شهدا که باید مشغول به کار شوند، مدارک مورد نیاز را ندارند و باید مشاغلی متناسب با مدارک تحصیلی این عزیزان طراحی و برنامه ریزی داشته باشیم، عنوان کرد: طبق قانون فرزندان شاهد و ایثارگر در سطح کشور باید در ادارات مشغول به کار شوند که متاسفانه این مسئله در کشور انجام نشده است.

معاون رئیس جمهور اعلام کرد: مسئله استخدام و تبدیل وضعیت‌های فرزندان شاهد و ایثارگر قوانینی تصویب شده که باید حق مطلب ادا شود.

گلزار شهدا باید به زیارتگاه تبدیل شود،

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با بیان اینکه گلزار شهدا باید به زیارتگاه تبدیل شود، افزود: این کار در برخی از استان‌های کشور ایجاد شده که فضای بسیار زیبا و دلنشین را بوجود آورده و برای اینکه در استان دارالعباده این کار به خوبی انجام گیرد می‌توان از ظرفیت خیرین و مردم متدین یزد استفاده کرد.

وی افزود: هر استان را تشویق کرده ایم که یک چهره شاخص را مشخص و برای آن فیلم یا سریال ساخته شود و به نمایش گذاشتن فیلم از هر شهید بسیار ارزشمند است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها